2017-09-30 12:58:17
adanaspor erzurumspor maç önü

Deplasmanda henüz golle bile buluşamasa da iç sahada kayıpsız devam eden bir Adanaspor var.

Rakip Erzurumspor ise henüz deplasmanda galibiyetle tanışamamış bir takım. Gençlerden kurulu Gaziantepspor karşısında bile bir puanla yetinmek zorunda kaldılar.
Erzurumsporun, bu ligde daha önce mücadele etmiş, ligi tanıyan oyuncularla yabancı oyuncuların birleştirildiği bir kadroya sahip olduklarını söyleyebiliriz.

Ancak şu ana kadar takım olabildiklerini söylemek zor. Puan almak için Gökhan Karadeniz, Hamza Younes veya Burhan Eşerin bireysel yetenekleri ile ekstra işler yapmalarına ihtiyaçları var. Savunmada ve özellikle kaleci konusunda zaafları da hat safhada olunca, haliyle, alt sıralardan uzaklaşmayı şu ana kadar başaramadılar.
İki takım da hoca konusunda sorun yaşıyor. Osman Özköylü de Kemal Kılıç da takımı toparlayacakları yönünde bir ışık vermiyorlar. Mağlup bitiren tarafın maç sonunda işinden olabileceğini söylemek için müneccim olmaya gerek yok.
Adanaspor bu maçı kazanmak için ne yapmalı?

  1. Öncelikle kazanmayı rakipten daha çok istemeli. 
  2. Rakibin Osman Özköylü gibi, en hafif tabirle, galibiyet yolunda her şeyi mubah gören bir teknik direktöre sahip olduğunu unutmadan tahriklere kapılmamalı ve disiplini elden bırakmamalı.
  3. Hücumu düşünürken sağ bek Digaonun bindirmelerine muhtaç kalmamalı ve futbolcular, bu sefer ceza alanı etrafında ne yapacağını önceden bilmeli.
  4. Burada da en büyük iş yine Kemal Kılıça düşüyor. 
  5. Kadroda ilginç maceralara girmeden, katkı koyabilecek oyuncuları tercih etmeli.
Aksi takdirde kendi sonunu da hazırlar.

Halit Gürer

Yazar: Editor