2016-12-19 05:05:45
adanaspor kayserispor maç sonu / halit gürer

Ümitli Olalım Ama Hayalci Olmayalım

Kayserispora karşı alınan galibiyet hayati önem taşıyordu.

Fakat ligdeki en zayıf rakiplerden birine karşı bile oyunun büyük bölümünde sıkıntı yaşandı.

Maçı mağlup kapatsalar da Kayserisporun ileri hattında bulunan Nakoulma ve her ne kadar gününde olmasa da Welliton gibi oyuncular ile Adanasporun çok daha iyi yerlerde olabileceğini gördük.

Adanasporun bin bir çaba ile ürettiği pozisyonları, Nakoulmanın kuvveti ve hızı ile adam eksilterek tek başına başardığını gördük ve imrenerek izledik. 

Ve şu da ortaya çıktı; Nakoulma gibi adam eksiltme yeteneği olan bir oyuncunun yokluğu nedeni ile Adanaspor hücumları çok adamla yapmak durumunda kalıyor, bitirici bir vuruş da yapılamayınca rakibin kaptığı her top tehlikeli bir atak olarak Adanaspor kalesine dönüyor.

Hücum oyuncusu neden alınmadı, konusuna bağlamayacağım.

O konudaki fikirlerimizi zaten daha öncesinde defalarca yazmıştık. Dileriz devre arası transfer döneminde benzer hatalara düşülmez, yapılacak transferler gerçekten kaliteli isimler olur ve Adanaspor markasını bu ligde tutar. 

Maça dönersek, ilk yarıda yapılan basit pas hataları ve hedefini bulmayan ortalar saç baş yoldurdu.

Devre arası transfer döneminde, orta sahada, topu ayağına aldığında tempoyu belirleyecek ve sakinliği ile güven verecek bir oyuncu ihtiyacının olduğunu düşünüyorum. 

Adanasporun şansı, üst sıralarla puan farkının açılmaması ve gerçekten yüreğini ortaya koyan futbolculara sahip olması.

Hayrullahı, Cemi, Ahmet Derelisi... hepsi yüreğini koyup oynadı.

Herkes takım için elinden gelenin en fazlasını vermeye çalışıyor. Hepsinin emeğine sağlık fakat daha fazlası gerekiyor. Daha fazlasının nereden gelmesi gerektiğini biliyoruz…

Gereken de önce iyi bir teknik direktör ve kaliteli transferler... Ve öncesinde de Başakşehirden alınacak sürpriz bir puan neden olmasın?

Halit Gürer

Yazar: Editor