2017-09-12 14:59:50
adanaspor manisaspor maç önü 1

Manisaspor Bizi Neden Yenecek?

Peşin peşin yazalım kuvvetle muhtemel sonucu.

Çünkü;

Sahada ne oynadığını bilmeyen bir Adanaspor var.

Takımın başında, önceden desteklediğimiz fakat foyası çabucak ortaya çıkan ve bizi de morartan bir hoca var. Ama bu hocanın takıma bir faydası yok. Bir de kamp döneminde hiç ama hiç çalışmamış olduğumuz gerçeği var.

Kalede hantal bir isim var. Kalecilik müessesinin kaldıramayacağı kadar cansız. Sakalı kesse belki bir faydası olur.

Savunmada Didi diye bir futbolcu karaktersizi var. Geçen sezon başında takımdan gidemeyişinin bedelini fena ödetiyor. Kanıtım filan olsa maç satıyor diyeceğim. Ama kanıt manıt yok, sadece bir futbolcu pespayeliği var. Ciddiyetsiz, isteksiz, haysiyetsiz futbolcu. Şahsını bilmiyoruz, zaten bizi ilgilendirmiyor. O sakızı ağzından çıkarsa da fayda etmez.

Neyse ki Diniz dediğimiz güzel insan oynayacak muhtemelen. Onur cezalı olunca. Ama Diniz takımı tek başına orada kurtaramayacak.

Kazanamayız, çünkü Dinizin Önünde adaşı Renan olacak. Renan için son sözümüzü dedik. Topla çok buluşup takımı top eden topçu problemi. Neden topla bu kadar buluşuyor? Çünkü rakiplerde gerçekten Teknik Direktörler var ve onlar rakip futbolcuları analiz ediyorlar. Renan da bu manada etkisiz elaman olduğundan, örneğin Sait Hoca şöyle diyecek, onu sakın marke etmeyin, top onda olduğu sürece biz 12 kişiyiz, rakip 10. Bu bir espri veya laf sokma değil, bu bir Renan gerçeğidir. Sakızı atması onda da bir boka yaramaz.

Tevfik için olumsuz bir şey söylemeye içim elvermiyor. O zaman bir şey demeyeyim.

Koman yine sahada olmayacak.

Çünkü onun çapında bir idrak yok kulübede. Yok sayılmaya devam edecek.

Hoca karikatürü, futbolcu karikatürü olan G.Myi sahaya sürecek yine. Adını yazmayalım belki ara transferde biri alır gider, piyasasını yok etmeyelim. Hoca bu arkadaşla (arkadaş dedik, çünkü futbolcu diyesimiz yok) puan filan alacağını zannediyor. Bunu ciddi ciddi zannediyor ki onu durup durup sahaya sürüyor.

Vini yine yedek kalacak, Oğuzhan yine yedek kalacak.

Sol taraf koridor olacak.

Arzusuz, ruhsuz, idealsiz bir kadro hiçbir maçı kazanamaz. Ancak bize kafayı yedirtirler.

Lafın özü,

Kulübün başında BAkgül olduğu sürece bize güzel günler yok! Takımın başında KKılıç; Sahada Hayro, Didi, Renan, Gökhan M olduğu sürece; aynı sahada Koman, Vini, Oğuzhan, normal bir kaleci, Diniz olmadığı sürece, puan alma ihtimalimiz sıfıra yakın.

Hocanın bu kafasıyla maç alması sadece mucize olur. O mucize de Ümraniye maçında zaten gerçekleşti.

Yıldırım aynı yere ikinci kez düşmez.

Yazar: Editor