2017-08-28 22:37:52
adanaspor ümraniyespor maç sonu

Maç kadrosunu gördüğümüz anda ilk sürprizi yaşadık. Sahadaki dizilimi tahmin etmekte epey zorlandık. Kemal Hocanın tercihleri sorgulanır fakat Adanaspordaki bilgilendirme eksikliğinin de Kemal Hocanın tercihlerinin eleştirilmesinde payı olduğu görüşündeyim. 

Niye mi ? Futbolcuların durumu hakkında net bir fikir sahibi olmak için sosyal medya hesaplarını takip etmek zorundasınız. Viniciusun her gün ayağını buzlu kovaya soktuğu resimlerini görmesek sakat olduğunu bilmeyeceğiz. Ve niye Vinicius kadroda yok diye eleştireceğiz. Belki Komanın da benzer problemi var onu da bilmiyoruz.

Ve Gökhan Süzen 90 dakika sahada kalacak durumda değildi belki ve orada oynayacak başka kimse de olmayınca Gökhan Meral ile başlamak zorunda kaldı. 

Demem o ki vermediğiniz her bilgi hem hoca hem de sizin üzerinizde ekstra baskı oluşturuyor. 

Tabii bu yazdıklarımız bir yana. Hocayı eleştireceğimiz noktalar da var. Mesela Renanın sakatlığı veya cezası yoksa, kadroya ilk önce onun adı yazılır, diğer on oyuncu etrafına kurulur. Aynı şekilde Goran yabancı sınırına takılmıyorsa, ilk on birde başlamalı. 

Ama kaleci Hayrullaha da bir parantez açmadan geçemeyeceğim. Genel istatistiğe göre kaleyi bulan üç şutun biri gol olur. Hayrullah da dün zorluk seviyesi yüksek iki topu çıkardı ve bir gol yedi. O kurtarışların biri 1-1 iken geldi ve Adanasporu maçta tuttu hatta. Ama tribünlerde Hayrullaha karşı öyle bir önyargı var ki topu taca attığında bile yuhalanıyor. İddiam Hayrullahın çok çok üst düzey bir kaleci olduğu değil. Ama insanların, onda açık aramaktan vazgeçmesi gerekiyor.

Önümüzde bir milli takım arası var ve bu araya kadar, ideal on biri bulamayan, eksikleri tamamlayamayan ve kadrodaki oyuncuların büyük bir kısmının potansiyellerinin neredeyse yarısında oynadığını düşünürsek, puan olarak iyi bir konumdayız. Ancak lig bu aradan sonra başlayacak. Eksik bölgelere transferler yapılırsa, savunmadaki uyum sorunu aşılırsa ve bir de ideal bir on biri oturtabilirsek, bundan sonrasının daha iyi olacağı görüşündeyim.

Halit Gürer

Yazar: Editor