2016-04-21 10:37:15
ahmet dereli performansı, halit gürer

 

Ahmet Dereli

2011-2012 sezonu devre arasında takıma katıldı. Turuncu-Beyazlı formayı ilk olarak Osman Yereşen'de bir hazırlık maçında (yanlış hatırlamıyorsam İskenderunspor karşısında) giymişti. O maçın ardından, dönemin teknik direktörü Levent Eriş, gol pozisyonlarına sıkça girebilen bir oyuncu olarak değerlendirmiş ve sözleşme imzalanmasını sağlamıştı.

İlk etapta takımın yedek oyuncusu olarak kalan ve pek şans bulamayan Ahmet, geçen sezon en verimli yılını geçirdi. Attığı gollerle Adanaspor'a çok önemli puanlar kazandırdı.

Bayram Akgül'ün görevi bırakacağını açıklaması ile kulüp bir kaos içerisine girmişken, Antalya'dan Ahmet'in golü ile alınan galibiyet, Adanaspor'un üzerindeki ölü toprağı atmasını sağlamıştı. Aynı sezonun devamında Samsunspor karşısında takımı 1-0 gerideyken oyuna girip attığı iki gol ile kazanılan üç puanın mimarı olmuştu. Bu sezonda ise Alanyaspor deplasmanında attığı son dakika golü Adanaspor'un kritik bir galibiyet almasını sağladı.

Fakat yine de ben geçen seneki çıkışının ardından bu sene kendisinden daha iyi bir performans bekleniyordu. Bu sezon, özellikle ilk haftalarda, bulduğu fırsatları iyi değerlendiremediği görüşü hâkim. Ahmet Dereli'nin daha iyisini yapabilecek kapasitede olduğuna inanıyoruz. Dilerim performans anlamında yeniden bir sıçrama yapar ve hem takımı hem de kendi kariyerini daha iyi noktalara taşır.

Halit Gürer

Yazar: Editor