2015-12-11 11:34:19
alanya deplasmanından halit gürer

 

Rakibimiz Alanyaspor lige kötü bir başlangıç yaptı. Kötü skorlar aldılar ve ilk 7-8 hafta düşme hattından uzaklaşamadılar. Bu dönemde aslında kötü futbol oynamadılar. Yaşadıkları puan kayıplarında şanssızlıklarının ön planda olduğunu düşünüyorum.

Bu dönemlerde biraz daha şanslı olsalar şu an puan tablosunun zirvesinde olabilirlerdi. Daha sonra Hüseyin Kalpar'ın takımın başına gelmesiyle 5 maçlık bir seri yakaladılar ve üst sıralara tırmandılar. 

Ligin en iyi hücum yapan takımlarından birine karşı oynayacağız. Pozisyona girme konusunda hiç sıkıntı yaşamıyorlar. Jonathan Ayite en büyük gol silahları. Ona destek veren Slavko Perovic ve Sinan Özkan da çok sık pozisyona girebilen etkili isimler. Onların arkalarında oynayan Barış Örücü ve Timuçin'in de hücuma iyi destek verdiğini düşünürsek savunmada geçen haftaki gibi sağlam olmalıyız. Tabi geçen maçın ikinci yarısındaki kadar gömülmekten bahsetmiyorum. Savunmada hücumdaki kadar iyi değiller.

Hızlı ataklarla dengelerini bozabiliriz. Bunun için o bölgede oyunu iyi kurabilecek olan Mahmut'un ilk on bir başlaması gerektiğini düşünüyorum. Son üç resmi maçı kazandık ve galibiyetler aldığımız için yaşanan sorunlar pek görülmedi. Buna rağmen tribünlerden geçen hafta Mahmut'un oynaması için tezahuratlar yapıldı. Herhangi bir kayıp durumunda Engin Hoca'ya bu konuda biraz yüklenilebilir. Bu nedenle araba devrilmeden yol göstermiş olalım.

Alanyaspor geçen sezon da kağıt üzerinde bizden üstün görünüyordu ancak iki maçta da rakibimizi 3 golle mağlup etmeyi başarmıştık. Bu maçta da şartlar benzer ancak karşılarında daha iddialı bir Adanaspor var. Galibiyet durumunda çok şeyler kazanabileceğimiz bir karşılaşma. İstatistiksel üstünlüğümüzün devam etmesi dileğiyle...

Halit Gürer

Yazar: Editor