2015-11-08 12:50:05
altından kalkamıyoruz / kubilay arı

* ilk yarıda önde götürdüğümüz karşılaşmada Kalecimiz Hayrullah'ın 35 metreden yediği gol klasına hiç yakışmadı. Zira o dakikaya kadar rakibin bizi rahatsız eden hiç bir yönü yok.

* Maçın kırılma anı da o andı. Malesef Milli kalecimiz kırılma anlarını lehimize kullanamıyor. Onu da kendisi bilir.

* Karşılaşmanın hakemi Koray Gencerler de kırılma anına destek oldu. Ceza sahası dışında en küçük , pozisyonlara Samsunspor adına çok kolay düdükler çaldı. Bunlardan birisini gole çevirdiler.

* İkinci yarıda 18 yayı üzerinde bize yapılan daha net bir faulü es geçti. O dakidan sonra, bu maçın hakemiyle buradan puan çıkarmamız mümkün olmadığını düşündüm.

* Nitekim öyle de oldu. Karşılaşmanın sonuna kadar, 1. bölgemizde yani kendi sahamızdaki pozisyonlara lehimize faulleri verirken, 3. bölgede çok cimri davranarak, adeta bizi frenledi.

* Aslında kadro yapımız itibarıyla, toplamış olduğumuz puanlarla çok rahat oynamamız gereken maçta, daha ikinci yarının başında geriye düşerek, bu kadar dirençsiz olmamız lazımdı. 

* Çünkü, kazanınca çok şey kazanabilecek, kaybedince sadece üzülebileceğimiz bir maç oynadık. Nitekim, kaybettik ve üzüldük. 

* En üzücü tarafı, yenik duruma düştükten sonra, koca bir 2. yarı kaybedecek hiç bir şeyimiz olmamasına rağmen, lider Samsunspor karşısında, bizimde hiç bir şey yapamamamız.

* Birde şunu anlamış değilim, Mahmut TEMÜR oyundan alınıyor, yerine Magaye Guaye oyuna giriyor. O da her zamanki gibi sol tarafa çekilerek, etkinliği bitiriliyor. Oysa, bu oyuncu Ergin Keleş gelmeden, tek forvet olarak oynamıştı. Bu kadar gole yakın özellikleri olan, kaleyi gördüğü anda çerçeveyi düşünen bir oyuncu neden forvet arkası düşünülemez o da ayrı bir konu.

* Şu bir gerçek, Adanaspor takımı geriye düştükten sonra, oyundan düşüyor, bu nedenle, bundan sonraki maçlarda, mümkün oldukça geriye düşmemeye özen göstermeli, yada üstesinden gelebilmek için özel çalışmalar yapmalı.

Kubilay ARI

Yazar: Editor