2016-09-19 13:45:39
ankaradan maç sonrası / halit gürer

Eğer Bir Suçlu Var İse...

Güçlü bir takıma karşı elinden geleni yapan bir oyuncu topluluğu vardı fakat umulan sürpriz gerçekleşmedi ve Adanaspor maçı kaybetti. 

Öncelikle teknik direktör Jurcicin takımını Osmanlıspora göre hazırladığını söyleyerek başlayalım. Pivot santrafor olarak oynayan Edgardan taktik gereği verim alamayacağını düşünmüş olacak ki onun yerine orta sahayı daha kalabalık tutmayı tercih etti. O bölgeye alternatif olabilecek tek isim ise Cemdi. 

Cemi ve diğer oyuncuları performansları dolayısıyla eleştirmeyeceğim. 

Çünkü hepsi terinin son damlasına kadar mücadele ediyor.

Bazı futbolcuların sırtına taşıyabileceğinden fazla yük verildi. Ve eğer bir suçlu var ise yükü taşıyamayanlar değil,

o yükü yükleyenlerdir.

Maça dönelim. Golü yiyene kadar gerektiği gibi oynayan bir Adanaspor vardı. Topu daha çok rakibe bıraktı, ufak tefek bir kaç pozisyon haricinde iyi savunma da yaptı. Fakat iyi savunma tek başına yetmedi. Umarın bireysel çabası ile attırdığı gol hesapları bozdu. Gol sonrasında (ve hatta öncesinde) ise Adanaspor hücumda organize olmakta epey zorlandı. Kalabalık çıkıldığında veya rakip eksik yakalandığında o öldürücü paslar bir türlü atılamıyor. Ve sonuç olarak tek gol atma ümidi duran toplar oluyor.

İleri hatta rotasyon şansının da fazla olmadığını hesaba katınca yeni varyasyonlar üretmek dışında bir seçenek kalmıyor. Dilerim Jurcic Hoca bu derde bir deva bulur. Zira Alanyaspor maçında sonuca gitmek ve kazanmak şart. Lig yavaş yavaş şekillenirken alt sıralardan yukarılara doğru bir sıçrama yapmamız gerekiyor.

Son söz de hakemlere olsun. Dört maçta da sonuca direkt etkiyen hatalar... Kim bilir belki de o ofsayt bayrağı kalksaydı şu an çok farklı şeyler konuşuyorduk. Ve hatta önceki haftalardaki hataları da hesaba katınca olmamız gereken sıralamadan çok uzağız belki de... " Kelebek Etkisi " küçümsenmemeli...

Halit Gürer

Yazar: Editor