2016-02-07 17:53:18
bakış 1, cem kaplanoğlu

Alışmak ve İstikrar

10 yıllık başkanlık deneyimiyle Adanaspor tarihinde en uzun süre başkanlık yapan isim olan Kulüp Başkanımız Bayram Akgül, dik duruşu ve kimseye minnet etmeyen tarzıyla dikkat çekiyor. İnişli, çıkışlı grafiğiyle zaman zaman eleştirilse de çoğu zaman benimsenen bir isim olarak ön plana çıkan Bayram Akgül’ü camia, kendi doğru ve yanlışlarıyla kabul etti ve Akgül’le yaşamaya alıştı. Bayram Akgül’ün agresif tarafı halen bazı kesimlerce eleştiri alsa da, taraftarın büyük çoğunluğu başkanın yanında.

Adanaspor’un şehirde yalnızlaştırılmaya çalışıldığı bu dönemde kimseye minnet etmeden, kendi doğrularını taraftarın doğrularıyla aynı çizgide götüren ve her fırsatta, “Benim bu şehirdeki en büyük gücüm taraftarım” diyen Akgül, mevcut düzene baş kaldıran yapısıyla, Adanaspor’u da Adanasporluyu da dimdik ayakta tutmayı başarmıştır. Geçtiğimiz yıl Adana Derbisi’nde tribünlerin , “Siz Hepiniz, Biz ADANASPOR!” haykırışıyla bu mesaj dost-düşman herkese verilmiştir.

Engin İpekoğlu ile Süper Gidiş

Mütevazı ve sakin karakteriyle geldiği ilk günden bu yana dikkatleri üzerine çeken Engin hoca, göreve geldiği açıklandığında camia tarafından pek fazla benimsenmedi. Kapalı bir kutu gibi görünen ve ne yapacağı merak konusu olan Engin İpekoğlu, kendisine güvenmeyenleri Adanaspor kariyerine harika bir başlangıç yaparak mahcup etti.

Göreve geldiği ilk hafta henüz çok fazla tanımadığı bir takımla ilk maçında iç sahada Boluspor yenilgisi alan Engin hoca, ardından hem ligde hem de kupada önemli maçlarda büyük başarı yakaladı. Adanaspor tarihinde ilk defa kupada gruplara kalırken, ligde de son 8 maçta 6 galibiyet, 2 beraberlik çıkartarak zirvenin ortağı oldu. Adanaspor’un bir anda kendini zirve yarışının içinde bulması beklentileri de yüzde yüz değiştirmiş durumda. Adanaspor’un belki de bu dönemdeki en büyük şansı mütevazı karakteriyle takıma güven aşılayan Engin İpekoğlu!

İlerleyen haftalarda neler yaşanacak ve Adanaspor’un lig bitiminde puan durumunun neresinde olacağı büyük bir soru işareti. Her takımın birbirini yenebildiği bu ligde, Engin hoca’nın Adanaspor’u dev bütçeli takımlar içerisinde saygın bir lig konumuna getirmiş olması önemli bir başarı. Şampiyonluk büyük bir umutla bekleniyor ancak gerçeklerin göz ardı edilmesi yerine kocaman bir hayal kırıklığına bırakabilir…

Turbeyler ve Yükselen Grafik

Dernekleşme süreciyle beraber son yıllarda ciddi atılımlar içerisine giren ve tribünde istikrarı sağlayarak iç saha ve deplasman tüm maçlarda Adanaspor’un en büyük gücü olan Turbeyler, bu sezona da iyi bir giriş yaptı. Bu sezon tüm deplasman maçlarında takımının yanında olan Adanaspor taraftarı özellikle Trabzon, Erciyes, Alanya ve Elazığ deplasmanlarında önemli sayılarla takımının yanında oldu.

Cem Kaplanoğlu 

Yazar: Editor