2017-04-26 05:59:41
beyaz grupta son dönemeç

* Geçen haftaki yazımda da belirttiğim gibi şampiyon son haftaya kaldı. Hem İstanbulspor hem de Amedspor deplasmandan beraberlikle döndüler. Dolayısıyla İstanbulspor son haftaya 2 puan avantajla giriyor.

* İstanbulspor, hafta sonu evinde Sivas Belediyesini konuk ederken Amed ise K.Maraşla oynayacak. İstanbul kazandığı takdirde zaten diğer maçın önemi kalmayacak. Amed ise K.Maraşı mağlup edip İstanbulsporun iç sahada yenilmesini bekleyecek. İstanbulun berabere kalması halinde iki takımın da kendi aralarında oynadıkları maçlarda eşitlik durumu var ve bu şekilde ise genel avereja bakılacak. 

* Kişisel düşüncem ise İstanbulsporun şampiyon olacağı yönünde. İç sahada zaten sezon boyunca etkili olan İstanbulsporu artık Play Offlara odaklanan Sivas Belediyespor kesinlikle yenemez ! Hatta ben biraz daha iddialı konuşarak İstanbulsporun kendi maçını kazanarak tur atacağını düşünüyorum.  Amedspor, Erzurumspor, Kocaeli Birlik ve Sivas Belediyespor ise Play Off lardan şampiyon olmanın hesabını yapacaklardır. Bu gruptan en güçlü adayın ise Erzurum olduğunu düşünüyorum. Daha sonra ise Amed. Kocaeli Birlik sürpriz peşinde olacak. Sivas Belediyesporun ise şansını çok az görüyorum.

* Düşme potasına bakacak olursak. Ofspor zaten haftalar önce lige veda etmişti. Bu hafta Tepecik de düşen diğer takım oldu. Son takım ise Üsküdar Anadolu veya Fethiyespordan birisi olacak. Fethiye, aklı Play Offlarda olan Erzurum deplasmanına konuk olacak, Üsküdar Anadolu ise iç sahada iddiasız Bucasporu konuk edecek. Fethiyenin Erzurum deplasmanından getireceği bir puan bile ligde kalmasına yetecek. Üsküdar Anadolu ise hem Bucayı mağlup edecek hem de Fethiyenin Erzurum deplasmanında mağlup olmasını bekleyecek.  

* Özetleyecek olursak yine birbirinden güzel  ve heyecanlı karşılaşmalar bizi bekliyor. 

İsmail EYRİPARMAK

Yazar: Editor