2016-10-23 10:48:07
bir hüsran daha / halit gürer

Son iki maç şöyle özetleniyor:

Gole kadar kötüydük. Golden sonra iyi reaksiyon verdik ama olmadı. 

İşin aslına gelince takım yeterince konsantre olmuyor. Rakip baskılı başladığında ve top ayağındayken prese maruz kaldığında hata yapıyor. Maçın başındaki o sinir bozucu pas hatalarının sonucunda da gol geliyor. Rakip skor avantajını eline geçirince de skoru koruma iç güdüsü ile geriye yaslanıyor ve üzerindeki presin kalkması ile Adanaspor daha rahat oynuyor. Bu süreçte daha fazla pas yapıp birkaç pozisyona girince de Adanasporun iyi oynadığı söyleniyor. 

Elinizde rakiplerinize oranla kaliteli bir kadronuz varsa pas oyunu oynayabilirsiniz. Fakat kısıtlı bir kadrosu olan, çok fazla pas hatası yapan ve iki maçtır geride kaybettiği toplarla gol yiyen Adanasporun bu sistem üzerine gitmesinin bir fayda getirmeyeceğini düşünüyorum. Kapanmış bir savunmayı paslarla açamadığımıza ve o kalabalıkta skor üretecek oyuncu sayımızın da azlığında kontra atak oyununa dönmemizin gerektiğini düşünüyorum. 

Oyunu daha dar alanda oynayıp kaptığımız toplarla rakibi eksik yakalamak ve sonuca gitmek... Tıpkı geçen seneki gibi yüksek meblağlarla kurulmuş takımlara karşı en iyi silah bu olacaktır. 

Ve gözle görülen bir diğer sıkıntı, son iki maçta rakiplerin bir çok bölgede Adanaspordan daha kalabalık olması. Oyuncuların birbiri ile arasındaki mesafenin de kısalması gerekiyor. 

 

Kötü bir sonuç ve kötü bir maç daha geride kaldı. Haftaya şu ana kadarki en ciddi rakip ile karşılaşacağız. Ve umarım Galatasaraya karşı sahaya yine topa sahip olma amacında bir takım olarak çıkmayız. 

Halit Gürer

Yazar: Editor