2010-01-18 08:52:44
bir maç biter diğeri başlar

Yeni Maça Doğru

http://ul.gcg.me/files/2010-01/as_miyd.jpg

Karşıyaka maçından 1 puan, normalde sevinmek gerekiyor ama sevinemiyoruz. Sanırım hem maçın seyrindeki fırsatları değerlendirememiş olma buna izin vermiyor, hem de rakiplerin aldıkları galibiyetler, bir de Mersin’in belası Emre’nin kırmızı kartlı olması… geçti gitti…

Şöyle bir ruh hali de oluşuyor: “Ben izleyince TV’de takım galip gelemiyor.” Ya da “bu maçı izleyemeyeceğim, çok geriliyorum, heyecanlanıyorum, hele biz öndeyken maç bitmek bilmiyor, ben iyi gelmiyorum… vs…” Ne zor durum yahu: )) hem takımı bu kadar sev hem de maçlarını bir TV yayını varken izleme… Bundan daha büyük fedakârlık olamaz futbol seyrinde: Seviyorum, ama takımın galibiyeti için o seyir zevkinden vazgeçiyorum. Yaygın bir durum…

Mersin maçı ne gün, bilmiyorum. Fakat Ali Cem iş toplantısı nedeniyle Antalya’da olacak ve Pazar gecesi dönecekmiş. Rica etti, ben de onun ileticisiyim, maç acaba pazartesi günü olur mu, diyor. Gerekirse direğe de çıkarım böyle bir durumda, diye ekliyor. Federasyonda tanıdığı olan varsa, bir aracı olsa da Ali Cem’e bir güzellik yapsak: ))

Mersin İdmanyurdu’nun puan hanemize önemli katkıları olmaktadır. Bu sebeple ayrı bir sempatim var Mersin maçlarına: )) Bu maçta da o sempatimin devam etmesini diliyorum. En önemlisi, arızasız bir maç diliyorum. Takım sevgisi herhangi bir üzüntüye dönüşmemeli. Bu konuyla ilgili yazılarımız arşivde bir yerde vardır.

Bir isim dolaşıyor transfer için. Olur, olmaz mesele değil. Takımı ben böyle ve her sonuca razı olarak kabul ediyorum; fakat bundan, “artık bir iddiam yok” manası çıkmasın lütfen: ))

Ben haftanın giriş yazısını yazdım. Devamını yazarlarımız getirir herhalde, çünkü uzun bir tatil yaptılar ve okurlar da yazılarını bekler: ))

NOT: Mersin maçlarının fotoğrafları için

http://ul.gcg.me/files/2010-01/as_miy1.jpg

!. Maç Yükselme Grubu... tıklayınız...

http://ul.gcg.me/files/2010-01/asmiy2.jpg

2. Maç Yükselme Grubu... tıklayınız...

http://ul.gcg.me/files/2010-01/asmiy3.jpg

3. maç 1. Lig... tıklayınız...

Yazar: Editor