2015-09-13 11:02:28
biraz esti / Halit Gürer

Kıpırdar Gibi Oldu

İlk üç puanımızı aldık. Genel anlamda iyi götürdüğümüz ama kusursuz bir performans da göstermediğimiz bir maçtı. İlk dakikalara Denizlispor çok iyi başladı. Şaban'ın kafa vuruşu direkten döndü ve o direkten dönen top uyanmamızı sağladı. O andan itibaren topa daha fazla sahip olup oyunu daha ileride oynamaya çalıştık. Neticesinde karambolden de olsa golü bulduk. Daha sonra Mahmut Temür'ün kişisel çabası ile getirip Ergin'in attığı gol bizi rahatlattı. Zaman zaman oyunun kontrolünü kaybettiğimiz de oldu. Denizlispor Leandrinho'nun olduğu bölgeden pozisyon bulmaya çalıştı ancak o bölgeyi iyi kontrol ettik. Ara sıra maç içinde savunmamız arıza verdi ve o arızaların biri golle sonuçlandı. Bu da son dakikaları stresli geçirmemize neden oldu.

Merthan ve Didi'nin aksadığı pozisyonlar vardı. Hafta içi bu hataların analizinin iyi yapılması lazım çünkü haftaya ligin belki de en iyi hücum hattına karşı oynayacağız. Geride hata yapma lüksümüz pek olmayacak.

Canberk ilk üç maçta koridor olan sol tarafımızı iyi topladı. Leandrinho'ya geçit vermedi. Geçen sezon Manisaspor'da iyi performans göstermemesi sebebiyle o bölgeye çare olabileceği konusunda şüphelerim vardı ancak dünkü maçtaki iyi oyunu içime su serpti diyebilirim.

Emre Uğur milli takımla çıktığı maçta iyi bir oyun ortaya koymuştu. Denizlispor'a karşı da görevini iyi bir şekilde yaptı. Her geçen gün daha iyi oluyor.

Orta sahada Renan bana göre ilk dört maçtaki en iyi, en istikrarlı futbolcumuz. Sezonun ilk golünü atmak en çok ona yakışırdı zaten.

Ceza yüzünden taraftarın az olması saha içindeki bazı konuşmaları duymamızı sağladı. Samican'ın istekli hali, sürekli arkadaşlarını uyarması ve rakibe baskı yapmaya teşvik etmesi dikkatimi çekti. Birkaç hata dışında da iyiye yakın oynadı diyebilirim. Dilerim bu performansı ve azmi devam eder.

Ama hala bu ligin topçusu değil, görüşü de yabana atılır bir görüş değil. Tevfik’i daha çok bekliyoruz, diyenleri de duyuyorum.

Mahmut Temür daha ilk maçında farkını ortaya koydu. Attırdığı gol kendisinin ne kadar yetenekli bir futbolcu olduğunu gösteriyor. Kare aslarımızdan birisi olacak bu sezon.

Nduka, Mersin İY'de oynadığı dönemdeki kadar pozisyona girmiyor belki ama son düdüğe kadar savaşıyor. Savunmaya da hücuma da katkı koyuyor. Mersin'de Mahmut'la beraber oynamışlardı ve onunla birlikte ilerleyen haftalarda daha iyi olacağını düşünüyorum.

Magaye, Mahmut ve Ergin ile uyum yakaladıkça daha iyi olacak. Her geçen maç kendisinden daha fazla verim alıyoruz.

Ve Ergin, dönüşü muhteşem oldu. Adanaspor kariyerindeki belki de en iyi maçını oynadı. Attığı golle birlikte güzel bir başlangıç yaptı. 

Halit Gürer

Yazar: Editor