2015-03-12 08:22:36
bitmedi ki

Ulusa Sesleniş

Adanaspor Halkı! Özellikle yalnızlaştırıldığımız bu dönemde bizim bu taktiğe karşı stratejiler geliştirmemiz kendimize ve gelecek nesillerdeki Adanasporlulara boynumuzun borcudur.

Her bir Adanasporlunun ayrı ayrı sorumlulukları vardır ve her Adanasporlu bu manada üzerini düşeni gerçekleştirmelidir.

Sayın Başkan

En önemli sorumluluk sizdedir. Camiayı toparlamak ve güçlendirmek ve büyütmek önce sizin işinizdir. Ne yazık ki başarı bok gibidir, önce sinekleri çeker. Biz Adanaspor camiası olarak başarıya endeksli bir kitleyi zaten istemeyiz. Dar günlerin taraftarıyla omuz omuza vermek tercihimizdir.

Ama büyük taraftarımızın ezdirilmemesinin en önemli yolu da güçlü bir takım oluşturmaktır. Bu sezon böyle geçti diyelim (mucizevî bir seri yakalama ihtimalini kenarda tutuyorum çünkü orada hala 33 puan var) lütfen önümüzdeki sezonun planını şimdiden yapınız. Evet, yapmadığınızı nereden biliyorum, yapıyorsunuzdur. Bunu taraftarla da paylaşın. Şimdi en çok birbirimize ihtiyacımız var. Ve lütfen taraftarla da gruplarla da bağınızı kesmeyin. Tribüne de yatırım yapmak günümüz koşullarının olmazsa olmazlarındandır. Bunu görmek gerek.

Sevgili Turbeyler+

Ve UniTurbeyler ve tüm taraftar. Gerçekleştirdiğiniz ve Simge Kardeşimize adadığınız etkinlikler bizi gönendiriyor. Bunun devam etmesi ne güzeldir. Ama birbirimize küskünlüklerimiz, geçmişte kalan o takıma ve başkana protestolar bizi camia olarak çok yıprattı. Bundan sonra taraftarı tribünde veya tribün dışında dinamik tutmak en çok sizin sorumluluğunuzdadır. Adanaspor’un her maçı bir şenliktir ve bunun dinamosu sizsiniz, Buca maçında ve her maçta şenliğe devam edelim. Küsmek, susmak ne demek?

Tribünlerimizin eski emekçilerini de artık mücadelenin içinde görmek istiyoruz. Yalnızca bir maç için değil her maç için…

Cefakâr Taraftar

Adanaspor haklarını her alanda savunmak senden başka kimin elindedir ki? Ancak sen gür sesinle söylersen anlarlar; Dağlar Yıkılır Adanaspor Yıkılmaz!

Onurlu Futbolcularımız

Orada hala 33 puan var. “Biz Bitti Demeden Bitmez” dediğimiz sezon imkânsızı gerçekleştirip şampiyon olmuştuk. Yine, 28 puandan gelip Kasımpaşa ile şampiyonluk maçı oynamıştık. Bize göre şampiyon da olduk, fakat dönemin başbakanı “Adanalılar kusura bakmasın.” diyerek o şampiyonluğu almıştı. Biz bırakmadık, mücadeleye devam. Sizden bunu bekliyoruz.

Vira Adanaspor! Senin kudretin Turuncu ve Beyazla simgelenen o iki emek toteminden geliyor. Unutma, başarmak genlerinde var! Vira!

Yazar: Editor