2015-05-03 19:39:30
bizans değil osmanlı oyunu

İlk yarı klasik bir Adanaspor.

Oyunu kendi alanında kabul ediyor ve kontralarla pozisyon arıyor. Önemli bir sorun yaşanmadan taktik gayet güzel işliyor. Tek sorun, kontraatağa çıkarken yaşanan top kayıpları. Bu da klasik... Zaten o toplar isabetli kullanılsaydı yerimiz buralar filan olmazdı.

Osmanlının pozisyonu bile yok. Tek atraksiyonları mehteran takımlarının gürültüsü...

Derken,

ilk yarının uzatmalarında hakem müessesesi sahneye çıkıyor ve takımın en etkili ama en etkili oyuncusunu, bir saniyede gösterdiği çifte sarı ile, Tiago'yu oyun dışı bırakıyor.

Neymiş? itiraz ve alkış?

Ulan hırpo, posizyonda faul yok faul veriyorsun futbolcu da itiraz ediyor sen de bir dünya rekoruna imza atarak 1 saniyede çifte sarı kart gösteriyorsun. Bu arada maç boyunca itiraz eden sumo güreşçisi Mehmet Yıldız'la göz göze bile gelemiyor... Zottirikler. Ama bitecek devranınız, ahımızdır, amatörde bile yer bulamayacaksınız takımlarınıza...

Meğer adam elinde kartla koşuyormuş sahada, fırsat kolluyor adeta...

Bitmesi gereken maçı oynatmaya devam ederek rakibin pozisyon bulmasına da yardım ediyor.

Aslında maç o esnada bitmiştir, gerisi formaliteye dönüşmüştür.

Entresandır.

Son 4 maçımızda 1 futbolcumuz mutlaka 2 sarıdan oyun dışı kalıyor. Tesadüf mü? Öpmüşüm böyle tesadüfü! Disiplin mi yok? Takımda disiplinin kralı var. Ama karşımızda hiçbir disiplini, ilkesi veya vicdan olmayan bir hakem kitlesi var ki bu senelerdir böyle devam ediyor. 

Aşağıdaki yazıda demiştik, hakem maçın kaderine etki etmesin yeter diye.

Rahat bırakın, hak eden alsın maçı. Ligi de kim göğüslerse göğüslesin... 

Şu son 3 haftada da korkulu rüya görmeye devam, canına yandığım..

Yazar: Editor