2015-11-22 17:50:00
bolu kabusu, kubilay arı

 Şu Bolu maçları, bizim için adeta kâbus oldu. 

* Bu senede bozamadık Bolu'ya kaybetme hastalığını, istatistikleri yine haklı çıkardık.

* Boluspor takımını kurmuş oldukları, kadro açısından kutluyorum. Çünkü maçı kaybetmemizdeki en önemli etken, kadro kalitesi olarak bizden çok daha iyilerdi. İlk devrenin son 10 dk. ve ikinci devrenin ilk 15 dk.sı oyunu sadece dengede tutabildik. Diğer süre içerisinde, bariz üstün oynadılar.

* Kaleci, defans ve orta sahalarını çok iyi buldum. Özellikle, orta saha oyuncularının tamamı, teknik açıdan son derece kaliteli, birbirlerine çok uyumlu ayaklar. Forvet hattında aynı başarıyı yakalayabilmiş olsalardı. Şampiyonluğun en büyük adayı olabilecek kalitedeler. Geçen sezon kiralık oynayan İbrahimoviç versiyonu, Piroviç'i kaybetmeseler, bu sezon onlar için çok farklı olabilirdi.

* Karşılaşmanın hakemi de takımımızın oyununa paralel olarak, bize iç sahada deplasmanı yaşattı. Kritik noktalarda Bolu takımına vermiş olduğu kararlarla ön plana çıktı. Sürekli Bolu takımını desteklemekte neyin nesi? Yediğimiz ilk golde, aut'a çıkan pozisyona korner vererek, duran toptan geriye düşmemizi sağladı.

* Kalecimiz Hayrullah için, sezon başından beri bulunduğu konumu hiç hak etmediğini düşünüyorum. Bugün yediği 2 hatalı gol ve sonrasında, kalemize gönderilen pas niteliğindeki vuruşu dahi sektirerek, vasatlığı perçinledi. Keşke devre sonuna kadar, bu denli bariz hatalarla oynamayıp, takımımıza para kazandırıp gitse... Ancak, bu şekilde biraz zor görünüyor. 

* Bir sözümde Emre için, Ümit milli takıma kadar yükselen bir oyuncu nasıl olur da,  Orta yapmayı, pas yapmayı geliştiremez. Antrenman sonrasında hiç mi ekstra çalışmıyor? Futbolun sadece sürat ve çabukluktan ibaret olmadığını bilmeli.

* Magaye Guaye ise, kredisini de bitirmeye devam ediyor. Formasının hakkını vermeyen bir oyuncunun, savunulacak hiç bir tarafı yoktur.

* Didi Renan ve oyuna sonradan giren Mahmut kötü gününde olan takımımızın,  ön plana çıkan isimleriydi. Yine söylüyorum. Adanaspor Mahmut olmadan maça başlamamalı. Ergin için ise, söylenecek fazla bir şey yok. Oyunda kaldığı süre içerisinde, tek başına elinden geleni yaptı. Yalnız kaldı. Yine de her zamanki gibi çok çalıştı. İnşallah sakatlığı ciddi değildir. Zira alternatifi yok. En kısa sürede iyileşmesini diliyorum. 

Kubilay ARI

Yazar: Editor