2018-09-21 09:40:16
boluspor talihsizliği

 

Şansımızın bir türlü tutmadığı Boluspora karşı yine zorluk düzeyi yüksek bir maç olacak. Hakan Barışın da cezalı olması bu maç öncesi can sıkıyor.

Formsuz Digao yerine yine formsuz olan Göksu veya Berkan tercih edilerek orta sahada Renana mı kontenjan açılır, yoksa Kenan Karışık mı o bölgede tercih edilir, bilemiyoruz. Ancak şu kesin ki Hakanın yokluğu takımı olumsuz etkileyecek. 

Son iki haftada parça parça iyi oynadı Adanaspor. Bunu maçın geneline yaymalı eğer puan almak istiyorsa. Aksi takdirde İstanbulspor maçındaki gibi hayıflanırız. 

Ve yine o maçtaki gibi gömülmemeli. Stoper ikilisi ve kaleci açısından şanslı olabilir Adanaspor ancak Hakanın da yokluğunda orta sahadan yeteri kadar destek görmeyebilir ve yine o hazin sonu yaşayabiliriz.

Rakip Boluspor ise geçen hafta uzun süre on kişi oynayan Altayı mağlup edemedi ve serisi son buldu. Geçen sezonun ikinci yarısında sergiledikleri iyi oyunu bu sezonun başına da taşımayı başardılar. 

İstatistiklerine bakarsak son 19 lig maçında (Play-Off hariç) sadece bir kere mağlup oldular. Deplasmanda ise (Play-Off hariç) Şubat ayından beri kaybetmiyorlar.

Adanasporun ise iç sahada Boluspora karşı aldığı son galibiyet 2014 yılında...

Görüldüğü gibi istatistiklerden yana pek şansımız yok. Ama her maçın meselesi farklı olur. 

Yeter ki Adanaspor sahada fazlasıyla mücadele etsin. İyi futbolunu genele yaysın. Bakarsınız o zaman döner bu makûs talihimiz...

Halit Gürer

Yazar: Editor