2014-12-10 08:55:40
böyle bir devr-i saadettir gidiyor

Evlad-ı Osman

Osman Özköylü pek muhterem zat-ı Osmanlısipor, Kayseri maçında takımı yenilince ortalığı birbirine katmış. Yine! Bu hep yaptığını önceki yıllardan biz zaten biliyoruz. Yenilgiye gelemeyen bu Osman, yenilgiye gelemediği için hep iktidar takımlarını çalıştırmıştır dikkat edin başka takımda esamesi okunmamaktadır, ilk yıllarda belki işe küçükten başlamıştır ama biz onu muktedirin Osman’ı olarak biliyoruz, eşeğin hep sağlam kazığa bağlayanların kavminden oluyor galiba kendisi.

Ney yapmış?

Önce top toplayıcı çocuğa sataşmış. Adı üstünde çocuk lan bu! Yok, hoca için demiyorum, direkt top toplayan çocuk için söylüyorum çocuk diye. Sen onun aklına veya hareketlerine mi bakacaksın? Bakmış ama! İyi ki çocuğa terörist filan dememiş.

Sonra hakeme çatmış? Hakem kim? Aydınus Fırat! Onun yüzünden kaybetmişmiş? Vay be, acaba o Kasımpaşa maçında bizim hoca kendisi olsaydı Fırat’a ne yapardı acaba, düşünmek istemiyorum. Ama ilk önce onu Adanaspor’un başında bir hoca olarak düşünmek istemiyorum dostlar. Bu arada Fırat A. Onun cengâver takımına 2 penaltı mı ne vermiş o maçta, o kadar yani! Osman ne bekliyor acaba, her maçı hükmen 3-0 mı? Merak etmesin, yakında o da olur. Padişahın kararıyla maçlara üç kere padişahım çok yaşa diye başlarız, mehter marşı zaten var; sonra evladıosmanlısiporun hükmen galibiyetlerin ilan ederiz, “duyduk duymaduk demeyün bu tepük müsabakasının da neticesü hükm-ü padişah ile hakikiköylü osmanun tepükçülerünün leyhnüne tecellü edüp” falan filan. Eğlenceli olurdu aslında. Zaten bize ekmek yok bu düzeneğin liglerinde! Hakikaten ya, hangi ligde hangi takım oynayacak baştan ilan edip kanun hükmünde kararnamelerle her neyse, millet de ona göre işine baksındı, kimse boş yere para harcamasındı, bizim de tadımız böyle zırt pırt kaçmasındı bre!

Sonra basın toplantısında gazetecilere çatmış. Ne gülüyorsunuz, diye, burada tiyatro mu yapıyoruz şeklinde. Yahu nereden tutarsan ortalık taze inek mayısı. Gülmeye zaten karışıyorlardı, şimdi işi teknik direktör düzeyinde müdahaleye indirdiler. İyi mi? Veya konuşurken komik duruma düşüyorsundur birader, onlar da gülmüştür. Devamı daha da cahilce. Cahil zevat! Adam tiyatroyu gülmekten ibaret bir şey zannediyor, tabi ünlü hocaları Yılmaz Erdoğan ve neoibişleri Şahan İvedikbakan işi o pespayeliğe düşürünce adamcağızın da tiyatro algısı o kadar olacak. Niye gülüyorsunuz? Yahu biz ağlıyoruz da durduğunuz yerden size öyle görünüyor. Ah ki ah, bilgeler sürgün, budalalar oradayken…

Kapanışta da tehditlere devam etmiş tabi; fena yaparım diye.

Bakın buna inanırım işte; zira yıllardır iktidar olan bu potansiyel, memleketi futboldan tiyatroya kadar kelimenin tam anlamıyla fena ettiler, fena! Darmadağın…

Bu arada özür dilemiş Osman Bey. Kimden dilediğini görmedim ama insanlıktan özür dilemediği sürece…

Not: Hatırlıyorum da, geçen sezon içinde Bayram Akgül “hata yaptım” itirafında bulunmuştu, özellikle Ekrem Al tercihinde belirtmişti bunu. Acaba diyorum muhalif grupta (daha sağlıklı bir geleceğimiz ve o hataların tekrar edilmemesi için) yahu biz de bazı noktalarda hata yaptık diyen olur mu, olursa bu sayfada paylaşsak olur mu? Değilse araya bir iki eleştiri ben sıkıştırıvereceğim, kimseyi kırmadan, incitmeden, itham etmeden, dümdüz eleştiri, tribünden göründüğü kadarıyla, zira zaten her gördüğümüz güzellikleri övdük aşağıda da duruyor, arada bir iki eleştiri fena olmaz.

Not: Bu arada aklıma bir ittifak meselesi geldi. Belki bir dahaki konumuz tarihteki önemli ittifaklar olabilir. Bence Başkanın önemli hatalarından biri de şu ittifak meselesi oldu. Büyük kurumlar kuruluşlar devletler; “dostluk veya düşmanlık yoktur ortak ve stratejik yararlar vardır” ilkesiyle hareket etmeyi tercih ederler zira.
Yazar: Editor