2012-03-11 15:26:05
bu hafta da güzel geçti

Her Puan için Bir Gol

 http://etc.usf.edu/clipart/56500/56533/56533_men-drink_lg.gif

Kolay maç zor oldu.

Neden?

Rakibe saygı duyduğumuz için!

İyi güzel de rakip o arada top çevirmiyor ki, gol atmak için saldırıyor. Bu galibiyete sevinmezlik etmek, uyuzluk yapmak istemiyorum; ama canım ne diye son 20 dakika huzursuz geçsin. Zaten sahada her düdüğü rakibe çalan bir enteresan hakem vardı. Yani fırsatını bulsaydı bir penaltıyı rakibe kesin çalacaktı. Neyse ki Sakaryasporlu futbolcular hakemden dürüsttü.

Açık, güzel, eğlenceli bir maç oldu. Fakat maçı sunan trt spikeri bizim kadar eğlenemedi. Bu trt’nin her alandaki yandaşlığı işin b.kunu iyice çıkardı yani. Kamuya açık maç, adam gibi tarafsız anlatın oğlum! Maç dışında zaten açmıyoruz trt denen yancı-uyuşuk kanalı, bizi ondan da vazgeçirtmeyin.

Zülküf artık kendine daha çok güvenmeli. Barajdan yediğimiz golde daha ayarlı olabilirdi hem durduğu yerde hem de o hattı oluşturmada. Neyse ki kredisi var. O golü Tolgahan yeseydi, mevzideki düşmanları onu parçalamaya başlamıştı. Zülküf devam! Ama Adanaspor kalecisisin sen. Maçı gereğinden de fazla oyalamamalı, zira o hakem on saniye oyalanma için maçı ekstradan bir dakika uzattı... yani...

Defans bazen macera aramasa! Yahu bazen böbrek sancım tutuyor, ne alaka demeyin tutuyor işte, vücut bu kardeşim sebep sonuç ilişkisi içinde beni oradan vuruyor. Sanki organlar aralarında telefon zinciri kuruyor.

Barbaros, seviyorum tarzını. Böyle bir futbolcuya ihtiyaç hep vardır, saldırgan ve aynı zamanda saha tribün iletişiminde iyi bir hat. Ama canım bu kadar da sarı olmaz! Gereksiz fauller bakın neye mal oluyordu!

Mbilla, grafiğinin düşüş sinyallerini geçen hafta verdi. Levent Eriş onu çakırınca harbiden önce kızdım ama Okan’ın bu sefer takım için oynama isteği o duygumu önce bir mahcubiyete sonra gol sevinçlerine dönüştürdü.

Yaser’in attığı gole sevinmemesi asil bir davranış, fakat Yaser’in örneğin 3 gol atıp o 3 gole de sevinmemesi daha asil bir davranış olurdu. Bu arada şu gol de gösterdi ki Yaser cephe golcüsü değil, ona yandan tek vuruşluk toplar gelecek, hatırlayınız toplamdaki gollerini.

Toparlarsak;

Ne denir bu durumda? Şu galibiyetin anlam taşıması Göztepe deplasmanından en az bir puanla dönmemizle mümkün olur. Şu maçın ikinci yarısındaki hatayı yapmayalım ve oyun disiplininden kopmayalım, her zaman olduğu gibi İzmir’den şen döneriz!

O maçı analizini kuzenle yapacağız. Bu akşam şu galibiyet kutlamak için bir yerde buluşacağız. Evet, bu galibiyeti kutlamaya değer görecek kadar önemsiyoruz elbette.

Sıhhatimize dostlar!

Yazar: Editor