2017-08-04 20:33:08
bu sese kulak verin artık

#MaziyeDönüş1954 sloganıyla yeni sezona başlıyoruz.

Mazi deyince akla gelen ilk isim de Miliçtir.

Gerek oyunculuğunda yaşadığımız 2.Lig şampiyonluğu, gerek Birinci ligde Teknik Direktör olarak yaşattıkları ile Miliç tek başına Mazidir.

Elbette 1966tan bugüne kadar Turuncu Beyazlı formayı giyen yüzlerce futbolcunun emeklerini de yok sayamayız. Hepsine şükranlarımı sunarım.

1 yıl süren Süper Lig serüveninden sonra yeniden aşinası ve gediklisi olduğumuz TFF 1.Lige geri geldik. Umarım bu ziyaret kısa sürer ve sezon sonunda yeniden Süper Lige merhaba deriz.

Peki bu kolay mı? Yine yeniden Zehirli Sarmaşık olacak mıyız?

Kadro yapımız biraz karışık bu kez. Bir kere eldeki 10 yabancı sorununu çözüme kavuşturamadık.

Takımdan Cem ve Samican ayrıldı ama gelen 8 futbolcu gidenlerin kalitesinden çok uzakta görünüyor.

Oysa transfer döneminde eksik görülen bölgelere transfer sezonunun son günlerini beklemeden art arda atılan imzalar, bu kez kadro planlaması doğru yapılıyor dedirtti. Fakat gelen oyuncuları hazırlık maçlarında izledikten sonra bu fikrimi değiştirdim.

Kaleye alınan Fevzi tecrübeli bir kaleci ve eldeki 3 genç kalecilere tecrübesini aktarabilirse fayda sağlar. Fakat elde Goran gibi, İrfancan gibi 2 genç yetenek ve bu ligde daha önce kalemizi koruyan Hayrullah olunca, sanki gerek yok gibi geliyor.

Goran veya İrfancan bu takımın 1.kalecisi olacak gibi. Goranı zorlayacak tek şey 18 kişilik kadroda yer bulma zorluğu.

Sağbeke alınan Uğur ve Solbeke alınan Gökhan ve Muharrem bu ligi kaldırabilecek görüntü ve kaliteden çok uzak.

Bundan dolayı da Kemal Kılıç, Dinizi solbekte denedi. Onur Akbay zaten bilinen bir stoper. Süper değilse de kötü değil. Fakat çok da güven vermiyor.

Orta sahaya alınan Yener, daha önce Kayseri ve Altınordu maceraları yaşamış ve başarılı olamayıp Hollandaya gitmişti. Teknik olarak iyi bir görüntü verdi ama oyunu yönetecek kadar güçlü ve hızlı değil.

Forvete alınanlardan Abdülaziz bu ligde kabul gören bir kalitede.

Hazırlık maçlarında uyum sağlamadığı net olarak görüldü. Nerdeyse her hazırlık maçında ilk 11 başladı ama daha gönlümüz fethedemedi.

Geçmişteki Nduka ile kıyaslarsak çok yetersiz kalıyor.

Mümkünse gidin Ankaragücüne rica edin, beş yabancıyı verin Ndukayı geri alın.

Santrfor Bahattin ise Manisadaki formunu yakalarsa en faydalı transferimiz olacak. Fakat orta sahada oynayan Bekir, Renan, Tevfik ve Yener ile kanatlardaki Vinicus ve Abdulaziz ile uyum sağlayamadığını gördük.

Hazırlık maçları lig için ölçü değil elbette ama bizi umutlandıracak bir ışık göremedik.

Transfer dönemi bitmeden bu ligin kalitesinin üstünde bir Solbek, bir 10 numara oynayacak ortasaha, 2 etkili kanat ve bir Golcü Santrfor almazsak ilk sıraları zorlamamız biraz zor görünüyor.

Bu zorluğu kolaylaştıracak sihir ise Teknik Direktör Kemal Kılıçının kendisinde.

#MaziyeDönüş1954 sloganı ile başladığımız sezonu Şam Pi Yon olarak kapatmak dileği ile.

Mahir Alev

Yazar: Editor