2014-08-15 10:02:41
çapsızlık

Şu Chp'nin işine karışmayım diyorum ama neticede memlekette yaşıyoruz ve onlar da memleketin bir fotoğrafı.

  • Bir çapsızlık almış başını gidiyor on yıllardır. Kelimenin tam anlamıyla gelen gideni aratıyor. Kötünün kötüsü silsilesinde ama… Örneğin kim “ben kitap okumam” diyen birinin 12 sene başbakan olacağını ve işte cumhurbaşkanına dönüşeceğini tahayyül edebilirdi ki.

Kitap okuma yok ama belagat var! Niye belagat? Çünkü en fazla bağıran en haklı sayılır.

Kemal Kılıçtaroğlu’nun ülke koşullarında bir lider olduğunu düşünmüyorum, ama iyi niyetine inanıyorum. Fakat iyi niyetin de cehenneme giden yolun taşları olduğunu Nietzsche’den biliyorum.

Olağan seçim yenilgilerinden sonra Chp içindeki bir grup kitle daha cenaze soğumadan miras kavgasına başladı. Tam bir çapsızlar topluluğu… Nur Serter, Süheyl Batum, İsa Gök filan parti içi muhalif liderler. Off! Traji-komik bir hikâye.

  • Öte yandan, biraz da beri yandan, baştan beri tam bir çapsız olduğunu düşündüğüm ama 1 video ve cılız belagatle belli bir şöhret kazanıp kitleselleşen Muharrem İnce. Bana sorarsanız Chp’nin Hüseyin Çelik çakması. O kadar tatsız, lezzetsiz. Sol’u konuşmalarında sadece bir dekor unsuru olarak kullanan vekil.

Ha bir de M.İnce’nin Adana ayağı var: Ümit Özgümüş.

Yani?

Mehmet Ağar’ın Mart 2004 Adana Büyük Şehir belediye başkan adayı. Niye aday idi? O zamanki yorumlara göre Chp belediyeyi almasın diye aday idi! Öyle de oldu. Ama bakın bir başka parti ile değil doğrudan Mehmet Ağar’ın adayı… Mehmet Ağar malum. Ü.Özgümüş de sözde malum; yani eski büyük devrimci!

Hay bin devrim!

Neyse!

 

Bir Adanaspor-Kasımpaşaspor malum maçında Adanalılar kusura bakmayın diyen Kasımpaşalı başbakanın karşısında Adanaspor hakları için tek laf etmeyen; ama bir uçakla muktedirin Adana temsilcileriyle Denizli’ye şampiyonluk maçına giden bir Adana vekili Ü.Özgümüş. Gitsin, bize ne! Ama o dönemi de kaydettik hafızaya. Öyle!

Neymiş, parti içi muhalefette Belagatçi(!) Muharrem İnce’yi destekliyormuş! Ne için? Emekten, ezilenlerden yana ve demokrasi özelikle laiklik için! Sorsam! Mehmet Ağar da oralarda mı acaba?

Şu unutulmaz açıklaması ile:

 

''Hiç kimsenin bundan böyle SAĞ seçmenin sırtından iktidar olmasına izin vermeyeceğiz'' diyen Ağar, tüm illerde olduğu gibi Adana ve Osmaniye'de en isabetli kişileri seçtiklerini, 28 martta siyasetin yeniden şekilleneceğini sözlerine ekledi.  
    

Mehmet Ağar, daha sonra, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı, eski Adana Sanayi Odası Başkanı Ümit Özgümüş ile…” 

 

Bu, Kılıçtaroğlu’nu kollama yazı değildir.

Tam tersi;

parti içindeki sosyalistlerin hakiki ve etik bir muhalefetle, orada daha etkin olmalarını umma yazısıdır. Her mevzi kıymetlidir zira.

 

Hatta, sosyalistlerin Chp’ye bir Truva yapmasını öneren bir yazıdır. İnsanlar nasıl olsa oy veriyor, bari o oyları sosyalistler yönetsin, temsil etsin. 

Yazar: Editor