2012-03-08 22:44:57
çıkıntı bir yazı

Vicdan Meselesi

Bir tek Talha’nın ismini vererek kurayım bu yazıyı. Diğerlerini sadece ima edeyim, o da olmazsa yazı olmaz zira.

Sayın hocam,

Bu takımda sadece sizin döneminizde, yani şu 24 maçta kimlere tahammül edildi, ne puanlar pahasına, saç baş yolma pahasına… Mevzumuz tahammül etmekse.

Yahu şu son maçta bile kimlere tahammül edildi. Ha diyeceksiniz ki tahammül ettiklerim döndü gol attı! Eyvallah derim buna, ama o GBB maçında birileri zaten gol atacaktı artık, Talha olsa o da atacaktı.

Talha’yı çıkardığınız o 40. dakikada, o çocuğa uyguladığınız tarifeye göre forvet ve orta saha boşalmalıydı o dakikada GBB maçında. Kendisini hakkıyla oynatmamak-oynatmadığınız-oynatmayacağınız için ileri süreceğiniz gerekçeler, benim sayabileceğim futbolcularda fazlasıyla var.

Şu son maçta 18’e bile almadınız. Belki de sakattı, ne bileyim.

Nedir? Futbolun dışında başka meseleler varsa susalım, haddimizi aşmadan. Acaba bir sözleşme sorunu mu var? Fakat şu fotoğrafta bir futbolcuya bariz bir haksızlık vardır!

Ve, o Kartal maçındaki bir tek hareket bile, Talha’nın o topu kuzeyden güneye dek sürüp golle bitirişi, eldeki kumaşın ne olduğunu gösterir. Lakin buna rağmen bir sonraki maçta yine yedek kalmaktan kurtulamadı. bu da baht işi anlaşılan, ne diyelim...

Futbolcunun özgüvenini sağlamak sadece oyuncunun kendisi ile ilgili bir iş değildir. En çok hocaların sorumluluğudur bu!

Böyle, bir futbolcunun hele bir teknik direktörün okuma ihtimalinin hiç olmadığı blog yazılarının yapacağı bir iş hiç değildir futbolcuda o özgüveni sağlamak! 

Yazar: Editor