2013-05-05 13:29:28
çok

Hız

Türkiye’de en zor şey gündemi yakalamak.

Şu iyi bir mevzu, hakkında bir şey görüş filan derken konu müzelik oluveriyor. Aşk olsun yetişebilene. Evet, o hıza ancak Facebook ve Twitter gibi mecralar yetişebilir.

Yaz bir cümle hop, bitsin gitsin, derken yeni bir gündem ve yeni bir cümle hoplat gitsin, sonra bir tane daha…

Ayranın milli içkimiz olması konusuna bir dalış yapacaktım ki araya 1 Mayıs girdi ve bambaşka şeyler konuşur olduk, gazdır, Hacı Tazyik’tir, sirkedir, kedidir kedi derken uçup gitti o çalkalanma esnasında ayran.

Ha, içki değil, içecek olacaktı bu meyanda ya, neyse, gündemden düşünce anlatımın bozukluğu da arada unutuluyor.

Evet, yahu olaylar üzerinden gidince yaşananlara hal böyle oluyor; hafif bir ambale pozisyonu. İyisi mi bir olgular üzerinden devam edelim. Daha bakidir orada muhabbetler.

Barış, süreç, akil, Taraf, Oral Ç, hengame, istifa, ayran, İşçi Bayramı, vali, gaz, Dilan, sirke, Fazıl, mahkumiyet, Burcu, göbek… Hayt! Bu tempoya can mı dayanır bre.

Hani anlatılır ya Avrupalı sıradan bir ademin buraları seviş nedeni; kendi ülkesinde 20 yıl sonra da ne olacağı belliymiş, ama burada 10 dakika sonrası bile meçhul.

Güzel ama, eğlenceli kılıyor hayatımızı bu coşku.

Bu arada strateji dehası hariciyecimizi de merak etmiyor değilim. Ne yapar, ne eder, epeydir bıçak kemiğe dayandı, filan demiyorlar da. Ama aman demesinler.

Unutsunlar, unutulsunlar…

Yazar: Editor