2020-01-15 06:10:22
çok iş var yapacak

Adanaspor yönetimi bu transfer döneminde macera aramaktansa, bildiği, daha önce Adanaspor formasıyla izlediği oyuncuları takıma kazandırma politikasını benimsemiş görünüyor.

Canberk, Mbilla, Mehmet Sedef transferlerinin yanı sıra Sami Can isminin de gündemde olması bunu net bir şekilde ortaya koyuyor zaten.

Bir yandan bu isimlerin bir süredir aktif olarak oynamaması düşündürürken bir diğer görüş, eldekilerden daha azını veremeyecekleri yönünde.

Şahsen, maç eksiği olan Mehmet Sedefi, gurbetçi Özgür veya Evrene tercih ederim.

Aynı şekilde Mbilla da Utku veya Erene...

Bu formayı daha önce giymiş, karakter koyabilecek ve takımın problemlerini kendi problemleri haline getirecek oyuncular bu gibi süreçlerde etkili olacaktır.

Dileriz yukarıdaki isimler bu anlamda beklenen katkıyı verir.

Zira ilk yarının en az puan toplayan takımı da olsak rakiplerin silinen puanlarının sağladığı avantajla güvenli bölgeyle aradaki fark sadece bir puan!

Kaybedilmiş hiçbir şey yok.

Biraz moral biraz da mücadele bizi çıkmazdan kurtaracaktır.

Ama... Okan Adil, Evren, Eren, Utku ve Marvin ne kadar az forma şansı bulurlarsa ligde kalma ihtimali o kadar artar bu kadronun.

Ayrıca Diop transferiyle birlikte yabancı sayısı an itibarı ile 8 olmuş durumda...

Sadece beş yabancının sahada olabileceğini hesaba katarsak yerli oyuncu takviyesi gerekli ki saydığımız isimleri ilk on birde görmeyelim artık.

Devre arası transferlerinde kadroya katılan eski oyuncuların potansiyeli herkesçe biliniyor.

Bu isimler haricinde Savaş Polat, geçtiğimiz yıl bu ligde Adanasporun şu anki durumuna benzer durumdaki Giresunspora gelmiş ve takımı ligde bırakan ekipte yer almıştı. Hücumu sevmesi ve çabukluğu ile dikkat çekmişti geçen sezon. Faydalı olacağına inanıyorum.

Diop ve Celili daha önce izleme fırsatı bulamadık fakat bu ikili hakkında olumsuz bir yorum bulmak zor.

Beklentilere cevap vereceklerini umuyoruz.

Gerçekleşmiş ve henüz tamamlanmamış transferler haricinde mevcut oyunculara da büyük iş düşüyor.

Roni sorumluluk almaya, Hakan ve Furkan savaşmaya, Goran ve İrfan ise fark yaratmaya devam ederse ve bir de kendilerini sakatlıktan uzak tutabilirlerse ligde kalma hedefine ulaşmak işten değil.

Halit Gürer

Yazar: Editor