2015-02-28 09:45:25
cumartesi filan

Gündem manyağı olduğumuz için varlık içinde yokluk çekiyoruz bazen yazı konusunda. Yazacak o kadar çok şey varken hangi konuya balıklama dalsak, diye bir kararsızlık hali oluyor. Ama ne yazacağını bilmemekten kötü bir şey varsa, o da ne yapacağını bilmemek oluyor sanırım.

Adanaspor'u yazarız, şu Samsun maçını yazarız, o maçta Mbilla lehine tezahuratın yapılmaması gerektiğini yazarız, bunu gerekçelendiririz de, daha sonraki AdanaBŞBspor maçını yazarız, sonra merkez bankasına dair vatandaş görüşü yazarız, doların fırlamasını, Birleşik Haziran Hareketini, muhalefet ittifakının aciliyetini, HDP'nin durumunu yazarız. Konu çok.

Aslında HDP konusu kendi başına önem arzeden bir konudur, seçimlere giderken belki de en çok konuşulması, üzerinde durulması gereken konudur. Şahsen oraya bir "Altan Tan" çekincesi koyarak konuyu tartışmayı öneriyorum. Zira muktedirin keyfiyetine bir dur demek için müthiş bir fırsat en nihayetinde filizlenir oldu.

Sonra ne yazılabilirdi? Evet, Kaplan Demirbüken kardeşimiz soruyla bir konu üzerinde çalışıyor. Şöyle bir şey: Adana'da ve ülkede birbirine fena halde benzeyen iki unsur var ve bunların eneteresan ortak noktaları da var. O ortak noktaları tesbit edip bir analize gitmeyi düşünüyor; ds ile Akp'nin fena halde benzeşen yanları nelerdir diye....

Neyse. Önce Samsun maçına dkkatimi vereceğim. O maçta Mbilla'yı yok sayacağım. Ve o maçtan bir sonraki haftaya en üst düzeyde motive olabilmemiz için gereken skoru bekleyeceğim.

Anladın sen onu! 

Sonra memleket gündemine döneceğim. 

Yazar: Editor