2017-09-10 17:16:03
çünkü bu taraftar adanasporu tanrısı gibi seviyor

Takımdan gidenlerin hiçbiri kayıp değil.

Ama gelenler ve kalanlar tam bir kayıp.

Adeta kara delik.

Örneğin Gökhan Meral gibi tarif edilemeyen bir cisim (UFO) almışız, bir başka cisim de bunu futbolcu zannedip ısrarla sahaya sürüyor. İşe bak lan! Bunlar futboldan, çaplarına göre, para filan kazanıyorlar. Sizi takımda bedava tutan delidir bre.

En büyük kayıp da Renan F.

Yahu bir adam bu kadar mı boş beleş olur.

Üç senedir bütün tribünü bir şeye zannettiren adam. Bu Renan F.yi hakkaten bir bok zannediyoruz. Ama Renan F takımın gizli zehri. İçerideki adam gibi oynuyor. Orta sahayı görürse mutluyuz, geçerse bahtiyarız. Bir sonuca istinaden mesut olmamız mümkün değil. Çünkü Renan F muhteremi bir rot balans sorunu yaşıyor, hep yana çekiyor. Geriye vites Renan F. Üstelik en yakına garanti pas verecek kadar da garantici bir çakal. Lan bir kere risk al da oyna Maldonado çakması.

Ama o Didi denen laubalilik anıtına bir tek kelime etmeyeceğim. Sike sürülecek bir futbolcu haysiyeti yok! O kadar!

O civarda bir tek Onur direniyor. Seviyoruz seni.

Diniz? O Dizin var ya, hem futbolcunun hem de insaniyetin Tillahı! Elinde o varken Dinizi sahaya sürmeyen geri zekâlıdır. Bırak lan onu sahaya. İstersen kaleye koy istersen santrafora. Ama Gökhan Meral Messisi varken Diniz kim? Sizi futbol fukaraları!

Kale deyince.

Of! Hayro bence hiçbir golde hatalı değildi. Ama genel olarak ağır, heyecansız, hantal, kamyonet, manda kasa BMC, olmaz, Adanaspor kalesinde böyle bir niteliksizlik olamaz.

Tevfik! Can dostum güzel insan. O kadar. Film burada bitti.

Mutsuz Bekir, belki de Adanaspor gerçeğini sahada gören tek adam. Ama yapacak bir şey yok. Deniz bitmiş, takım karaya vurmuş.

Koman! Yahu bu adamı antrenman maçında bile doğru düzgün oynatmadılar. Bir madenin üzerinde oturuyor antrenör, ama kaba eti o kadar kalın ki, idrak edemiyor. Mecaz yaptık neticede.

Daha diyecek çok lafımız var.

Tane tane diyeceğiz.

Bu lig her şeye rağmen aklı başında futbolu bilen bir irade ile gider. Ne bileyim, böyle bir kelime düşünün işte!

Ama nasıl gider?

Klimaları yaptırın. Örneğin Engin ipekoğlu ile işler pek ala yolunda gider. Gidin özür dileyin, Serhat Hocayı da getirin. Bir kere düzgün, kaliteli bir iş yapın. Bir kere taraftarın fikrine uyun. Çünkü bu taraftar Adanasporu Tanrısı gibi seviyor. Alayı!

Yazar: Editor