2015-05-06 17:07:21
deniz, yusuf, hüseyin, 6 mayıs 1972

“Biz şahsi hiçbir çıkar gözetmeden, halkımızın bağımsızlığı ve mutluluğu için savaştık!" dedi Denizler…

"1968'ler.Yazılı tarihin en barbar asrının en umutlu, en ışıklı, en cesur günleriydi. Coşkun bir devrimci dalganın bütün dünyayı sarstığı, onlarca ülkede milyonlarca insanın ayağa kalkarak, özgürlük diye haykırdığı günlerdi.

Böyle bir dünyada, Denizler de özgürlük bayrağını Türkiye'de yükseklere taşıdırlar. ABD'ye, NATO'ya, yurtlarını yerli ve yabancı sermayeye peşkeş çekmek isteyenlere en iyi cevabı eylemleriyle, yürüyüşleriyle, cesaretleriyle verdiler.

Ve egemenler, bu özgürlük kabarışının intikamını 12 Mart karanlığında üç gençten çıkarmak istediler. Somut hiçbir yasal dayanak olmadan Deniz'i, Yusuf'u, Hüseyin'i ve nice arkadaşlarını idamla yargılayıp, Asalım, asalım! çığlıklarıyla darağacına göndererek özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini boğmaya çalıştılar..." dedi adam...

Sömürgeci&zulümcü Avrupa'ya ve ABD'ye ve saireye direniş eski bir kavgadır, devam etmektedir... Birer bayrak Yusuf, Hüseyin, Deniz... Hür bir Türkiye içindir tüm mücadele... İşte hep bu mücadeleyle anılacaklar, dedim.

Yazar: Editor