2017-08-02 05:44:58
denizlispor 2017-2018

Sezona kısa bir süre kalmışken, Adanasporun ligdeki rakiplerinin yaz döneminde neler yaptığına ve lig öncesinde ne durumda olduğuna bakalım. 

 denizlispor ile ilgili görsel sonucu

Fikstüre göre gidelim ve önceliği Denizlispora verelim.

Önceki yıllarda hep mütevazi kadrolar kuran, ligden düşme tehlikesini iliklerine kadar hisseden fakat yine de tutunmayı başaran bir takımdı Denizlispor. Fakat geçen sezon transfer pazarında biraz daha açıldılar ve daha iddialı bir kadro kurdular. Ve uzun bir aradan sonra ilk defa düşme tehlikesi yaşamadıkları bir sezonu geride bıraktılar.

Fakat daha iyisini yapabilirler miydi? En azından Play-Offu daha fazla kovalayabilirlerdi. Zira tam kapasite oynadıklarında birçok takımı yenebileceklerini göstermişlerdi. Sivasspor, Göztepe ve Eskişehirsporu deplasmanda yenmeyi başaran Denizlispor, ligi alt sıralarda bitiren, Demirspor, Şanlırfaspor, Mersin IY, Bandırmaspor ve Samsunspor ile oynadığı karşılaşmalardan sadece iki galibiyet çıkarabildi. Görüldüğü gibi üst sıralardan uzak kalmalarının en büyük sebebi her maça aynı konsantrasyonda çıkmamalarıydı.

Önümüzdeki sezonda da neredeyse aynı kadroyla mücadele edecekler. Transfer yasağı altındalar ve büyük oranda kadroyu korumayı, şu ana kadar, başardılar. Kayıpları sağ bek Alperen ve orta saha Anıl Taşdemir oldu. Anılın değilse de Alperenin yokluğunu arayacaklarını düşünüyorum. Onun yerine muhtemelen Burak Altıparmak veya Tahacan Velioğlu oynayacak ki onların da orijini sağ bek değil. Bunun haricinde geçen sezondan farklı bir oyun planı görmeyeceğiz. 

Kadrolarındaki değerli isimlerine bakınca Ziya Alkurt ön plana çıkıyor. Sol kanat oyuncusu hırsı, mücadelesi, istikrarı ve skora katkısı ile yine Denizlisporun en tehlikeli silahlarından olacak.

Diğer kanat oyuncusu Kappel ise tekniği ve bitiriciliği ile dikkat çekiyor. Yeni sezonda da takımın en skorer oyuncularından olmaya aday. 

Hücuma yönelik orta saha oynayan ve takımdaki en kariyerli isim olan Moritz, geçen sezon eski günlerinden uzak bir görüntü çizmişti. Büyük umutlarla gelmesine rağmen beklentileri karşılayamadı. Sakatlıklar ve çeşitli sebepler ile sezonun neredeyse yarısında forma giyemedi. Gelecek sezon istikrar yakalayabilecek mi izleyip göreceğiz. 

Son olarak daha fazla ilk on bir şansı yakalaması durumunda Barış Örücünün de Denizlispora faydalı olabileceğini düşünüyorum. Tekniği iyi ve skora katkı koyan bir orta saha oyuncusu.

Genel olarak bakarsak, Denizlispor tam kapasite oynadığı takdirde herkesi yenebilecek güçte bir takım olmaya bu sezon da devam edecek gibi görünüyor. Tabii yeni teknik direktörleri Yusuf Şimşek ile güzel bir uyum yakalarlarsa daha yukarılara da tırmanabilirler. Fakat yine de şu anki şartlarda ligi 8 ila 12. sıra aralığında tamamlayacakları görüşündeyim.

Halit Gürer

Yazar: Editor