2015-10-23 15:36:46
derby / halit gürer

Bu Maç ve Sonraki İki Maç

Derbi günü geldi çattı. Şartlara bakılınca ortada bir maç gibi görünüyor. Sonucu yine ufak ayrıntılar belirleyecek. Temennimiz o ufak detayların aleyhimizde işlememesi. Ancak geçen hafta savunmada yaptığımız hataları tekrarlamamamız gerekiyor. Aksi takdirde rakibimizin bitirici özelliği yüksek hücumcuları bu fırsatları geri çevirmeyecektir.

Hücum gücümüzün Demirspor'a gol atmak için yeterli olduğunu düşünüyorum. Rakibimizin de çok gol yiyen bir takım olduğunu hesaba katarsak en az bir gol bulacağımız kanısındayım.
Rakibimiz ligin en yaşlı kadrolarından birine sahip.

Tecrübeli oyuncuları ağırlıkta.  Her maç çok iyi oynadıkları 20 dakikalık bir bölüm var. Bu dakikalarda oyunun yönünü sürekli değiştirerek ve hızlı oynayarak rakiplerinin dengelerini bozmayı amaçlıyorlar. Hızlı oynamayı başardıkları dakikalarda ciddi tehdit oluşturuyorlar. Bizim bu dakikalarda tempoyu düşürüp topun bizde kalmasını sağlamamız gerekiyor. Ancak yaşlı olmanın dezavantajlarını da yaşıyorlar. Maçın ikinci yarısında genelde tempoları düşüyor ve istediklerini sahaya yansıtamıyorlar. Genç bir takım olmamız bu yönden büyük bir avantaj. Koşan ve sürekli mücadele eden bir takımız ve bunun getirilerini yarın alacağımızı umuyorum.
 Rakibimizin en önemli oyuncusunun Burak Çalık olduğu görüşündeyim. 2012'de bizde oynadığı dönemdeki formunu yakaladı. Burak iyiyse Demirspor da iyi oynuyor. O nedenle Burak'ın verimini ne kadar düşürürsek rakibin hücum gücü de o kadar düşecek. Bunun yanı sıra golcüleri Pote de ciddi tehdit oluşturuyor. İ
yi bir bitirici. Rahat top aldırmamamız lazım.

Bize gelince,
Bu maçta en büyük iş savunmaya ve Hayrullah'a düşüyor. Onların hatasız oyunu bize galibiyeti getirir. Savunma yönü zayıf olan rakibimize bir şekilde gol atacağımız görüşündeyim. Bu maçla birlikte önümüzdeki üç maç bu sezonki kaderimizi belirleyecek.

Demirspor, Karşıyaka ve Samsun maçlarının ardından esas hedefimizin ne olduğunu göreceğiz. İlk halkayı iyi atlatırsak diğer maçlara da derbi galibiyetinden doğan bir özgüvenle çıkarız. Eyüp Hoca ve futbolcuların elinden geleni yapacağından şüphem yok.

Şans yanımızda olsun.

Halit Gürer

Yazar: Editor