2010-08-09 08:54:11
dikkat

Truva Atları

http://ul.gcg.me/files/2010-08/taat.jpg

Ara ara çeşitli formlardan da takip ediyorum Adanaspor’umuzu. Garip yorumlar şaşırtmıyor değil. Kuvvetler ayrılığı ilkesiyle acaba “biz de muhalif yanı olalım kulübün, eleştirip diri tutalım” mı deniyor? Hayır, o bakışta bir samimiyet ve iyi niyet ana motiftir.

Şunu iddia ediyorum (adı üstünde iddia): Adanaspor’a dair olmayan unsurlar Adanaspor sayfalarına birer Adanasporlu gibi sızmıştır ve esas Adanasporlularmış gibi yorumlar yapmaktadır. Bu yorumlarla da hem takımın hem de tribünün maneviyatını bozmaya çalışmaktalardır. Adanaspor’un her eyleminden olumsuz noktaları didikleyip çıkarıp taraftar arsında bir tür infial yaratanlara dikkat etmeli, derim.

Gerçekten Adanasporlularsa, o sevginin hatırına içlerinden konuşsunlar, işler ters giderse nasıl olsa saldırırlar, ama şimdi beklesinler bir.

Dün, DS’li olmasına rağmen çok sevdiğim: )) bir arkadaşımla konuştum. Çok iyi oldunuz, diyor, nerdeyse Türkiye’nin en iyi yönetilen kulübüsünüz, takım hep genç ve iyi topçularla dolu. E, o zaman izlemeye gelirsin dedim, gelmem, dedi. Kıskanırım. Siz de şirket olun öyle yönetilin, dedim, şirket olmak da yetmez, kimin yönettiğinde mesele dedi. Şimdi âlemin gıptayla baktığı bir takımı sözde Adanasporlu taraftar yeren yere vuruyor. El insaf!

Ha, benimki bir komplo teorisidir ve o tip seyirci-taraftar hususi hayatında da eşine dostuna zaten öyle menfi biridir ve de aslında ne yaptığının, neden yaptığının da farkında değildir. Ne diyelim, o zaman Allah ıslah etsin… Ama bu tip yaklaşımlar taraftar arasında yıkıcı bir Meksika dalgası da oluşturabilecektir, bu kötü sonuçları toparlamak da çok daha fazla zaman alacaktır.

Örneğin belki şu önümüzdeki Mersin maçının 20 dakikasında filan gol gecikirse veya takım biraz tutuk olursa vs organize olup takıma küfredeceklerdir, bunu da yapacak yaptıracaklardır. Bu davranışlara tribünde zaten rastlıyoruz; üç tane deli mayın ortada patlatıyor küfrü takıma, topçuya ve o tip tepkiyi tribünde meşrulaştırıyor, kazanılacak futbolcu kayboluyor, kazanılacak maç o cinnette haybeye gidiyor. O tip yorumculara “olumsuz fikirlerinizi evinizde, ama çocuğunuzun, kardeşinizin yanında da değil, bir başınıza, günlüğünüzde filan paylaşın lütfen; ‘dost acı söyler’ sözüne istinaden daha en başta suları bulandırmanın manası yok, bu esnada dost tatlı söylesin” diye öneririm. Has taraftarımıza da “aman Truva atlarına dikkat” derim… Zaten uğraşıp duruyoruz Adanalı olmayan belediyecilerle, bir de bunlarla mı uğraşacağız?

Şimdi Adanasporlulukta çok daha sıkı durma zamanıdır! Saflarda gedik açma değil safları sıklaştırma zamanıdır!

Yazar: Editor