2015-02-04 18:04:49
doğru söyleyin, kızmayacağım

Caz Saatleri

Part III

Akıldaneniz Kim?

Bakın doğru söyleyin, kızmayacağım. Bu transfer dönemini kim yönetti? Bayram Akgül mü yönetti, Bjk ajanları olan futbol direktörü ve kondüsyoner mi, yoksa Fikret Bey mi? Güvenç Kurtar’ın yönetemediği kesin.

Tamam, söylemeyin. Peki, ne düşündünüz de iki topçuyla kapattınız transferi? Yoksa bir buçuk mu demeliyim? Anlaşılan o ki Pirlo Cemşit kardeşimiz yarım transfer, herhangi bir mevkinin yedeği… O mevki şimdilik meçhul… Ama N’duka’ya da haksızlık yapmayayım, kendisi en az 2 adamlık transfer. Kuş taşa mı çarptı acaba, değilse bizim N’duka’yı almamız ancak asparagas transfer haberlerimizde olurdu. Neyse, N’duka 2 transfer sayılacak, Cemşit şimdilik yarım transfer. Fakat garip bir şekilde Cemşit’ten umutluyum… Bunun sebebi benim o “El-Classico salaklığım” olabilir.

Evet, konuya dönelim. Adama ihtiyacımız yok mu diye düşündünüz? O zaman niye Urfaspor maçının 2. Devresini kendi ceza sahamızda oynamak zorunda kaldık, neden Zenke her topu ortalayabildi, onun önünü kesemedik? Neden hocanın orada herhangi bir taktiği tutmadı? Topçumuzun Zenke’yi durdurmaya kapasitesi yetmedi ise neden transfer yapmadık? Tam bir kısırdöngü oldu bizim hal. Yıllar önce de kuyruğunu yutan yılan metaforuyla özetlemiştik halimizi. Ulan canına yandığım, aslında yeni yazı yazmaya hiç gerek yok transfer döneminde veya lig sürecinde; aynı şeyleri o kadar çok yaşıyoruz ki; arşivden çıkarıp çıkarıp yayımlayalım eski yazıları; nasıl olsa koşullar değişmiyor ve böylece sonuçlar hiç değişmiyor.

Topçu buysa hocaya ne gerek var? Ona verdiğimiz parayla belki bir adam daha alırdık?

İddia ediyorum herhangi bir taraftar bu takımdan en ideal 11’i sahaya sürer ve en isabetli değişiklikleri de yapar. Takımı da kendi ceza sahamıza mahkum etmez! Yine tekrar ediyorum, evet haddimizi bilerek mücadele edelim ama o haddimiz kendi ceza sahamız filan değildir bre!

Son kez soruyorum, Fikret Akgül mü yönetti bu transferi? Ne düşündü acaba? Takımı ele geçireceğiz, borcu filan hiç olamasın, mı dedi içinden? Yoksa, yahu iki adam daha alınırsa takım şampiyon olur, bizim planlar suya düşer filan mı oldular?

Neyse, cevap alamayacağımız kesin. Acaba biz bilmiyoruz da bir tür transfer yasağımız mı var? TFF’nin 215. Maddesi, C Bendi ve 17/D Fıkrasına göre Adanaspor ancak “Sınırı Transfer” yapabilir, ihtiyacının üçte biri kadar; o da belki… mi acaba? Lan! Eğer durum gerçekte böyleyse boşuna caz yapmasaydık adamcağızlara…

Ama ben yine tribüne gidip sahaya çıkan futbolcularımızı destekleyeceğim, onlara tek laf etmeyeceğim, sadece destekleyeceğim, arada eleştirdiklerim oldu, bundan sonra hiçbir topçumuzu eleştirmeyeceğim; çünkü o çocuklar sahaya çıkıp tam anlamıyla bir haysiyet mücadelesi veriyorlar. Onların iyi yönetilmeye ve desteğe, morale ihtiyacı var, ben elimden geldiğince o kişilik sahibi futbolcularımıza burada ve tribünde omuz vereceğim. Onlardan tek istek, TemsaBelediyesipor’u yenmeleridir. Şahsen yegâne ciddi beklentim budur!

 

Vira arkadaşlar, kalbim hep sizinle ve o formayla olacak. Ama şimdiye kadar desteğimi esirgemediğim yönetime çok daha temkinli yaklaşacağım, çok.

Yazar: Editor