2014-09-21 09:16:44
dönüp bakınca...

GBB maçından çıkan sonuçlar neler olabilir?

Bir: Sağ bek Emre konusunda Levent Hoca haklı çıkmakta. Herkesin hemfikir olduğu konu, Emre bu işi hakkıyla yapar, böyle giderse önü de çok açık, sağ bek sorunu olan bir ülkede, nazar değmesi diyelim!

Buçuk: Ama böyle de devam etsin lütfen. 

İki: Özgüven sorunumuz var. Bu aslında tamamen bizden, yani taraftardan kaynaklanıyor. Takımın ürkek oynamasının en büyük sebebi biziz; benim, sensin, öteki; bütün zamirler… Takıma kredi tanımıyoruz, daha ikinci hafta kaleci dışarı dedik, ben de dedim. Ama doğru mu dedim, kalenin bariz hataları değil, zamanlama açısından (Ersan örneği...) evet tartışılır. (Bu arada yeri gelmişken yazacağım dayanamayacağım; bazı taraftar hala tribünde, peki Ersan'dan gelen para ne oldu muhabbeti yapıyor. Enteresan bir ruh hali bu. Ya da derin bir zeka!)

Buçuk; Ama kaleci de toy değil, onu da dedirtmesin bir zahmet, diye itiraz eden çıkacak, ben de haklısın diyeceğim.

Üç: Kalenin hala zamana ihtiyacı var ama zamandan çok özgüvene ihtiyacı var. Bitmiş adamı iyice bitirdik, ben de bitirdim. Fakat yola onunla devam edeceğiz, mümkün olduğunca yardım etmeliyiz kendini toparlaması için, bana öyle geliyor pragmatik bir durum analizinde.

Buçuk: Yukarıdaki buçuk burada da geçerlidir. 

Dört: Fatih Şen hakkaten oyuna sonradan girince faydalı oldu, ama sonradan girince. Burada Fatih’in katkısını yok saymayalım, rakibin o dakkalarda bitmek üzere olduğunu da görmezden gelmeyelim.

Buçuk: Galiba rakip diriyken değil de biraz yorulmuşken Fatih daha etkili olacak! Sanırım.

Beş: Levent Hoca o maça belki isabetli bir orta saha ile çıkmadı ama isabetli değişiklikler yaptı. Taraftar Mehmet Boztepe’yi ister ve beklerken Fatih’i oyuna sürdü ve dağınıklığı toparladı.

Buçuk: Böyle ve benzeri  radikal hamlelere gerek duyulmayan bir maç süremi istiyoruz. Olcay ve Fevzi'ye de toparlanın bre, diye çağrıda bulunuyoruz. 

Altı: Her puan kıymetlidir.

Buçuk: Üç puan daha kıymetlidir.

Yazar: Editor