2015-05-11 20:09:45
dörtlendik

Öncelikle ayağnıza sağlık arkadaşlar.

Gençlerin ağırlıklı olduğu bir maç oynadık. Bundan daha farklı bir skoru sadece umardık, gerçekçi bir şekilde iddia edemezdik.

Sahada gençlerimizi, Adanalı futbolcuları veya artık Adanalı olmuş oyuncularımızı görmek çok güzel ve gönendirici. Gayet romantik bir şey şu aşamada.

Ama bu kadar.

Şimdilik ve Adanaspor alt yapısının içinde bulunduğu koşullarda bu futbolcularımızdan daha fazlasını beklemek hayalcilik olur.

Örneğin bir Altınordu seviyesine ulaşmak için katetmemiz gereken daha çok yol ama çok yol var.

İçinde bulunduğumuz maddi koşullarda neredeyse imkansız bir şey bu beklenti.

Sakın ola ki yeni sezona yukarıda bahsettiğim o romantizimle başlamayalım. Orduspor'dan fena oluruz.

Evet, bırakın Büyük Adanaspor'un adını şanını, bırakın Ptt 1. lig takımının olağan alt yapı gerçeklerini, herhangi bir amatör takımdan bile daha rahatsız koşullarda mücadelesini sürdüren bu gençlerden kaldıramayacakları bir yükün altına girmelerini bekleyemeyiz.

Belki bir iki montaj olur A takıma, ama klas adamlarla donanmış bir A takıma...

Maç için 2 futbolcumuza değineceğim.

Birincisi canımız, gururumuz Hayrullah Mert'tir. En formsuz maçını oynadı Mert. Oysa gencecik arkadaşlarıyla sahaya çıktığı bu maçta takımın en iyisi olmalıydı. Bunu neden yazıyorum? Kendi futbol istikbali için de, daha sonraki maçlarda, bu maçtaki gibi kötü olamaması için yazıyorum bu acı satırları, dostça, sevgiyle...

İkincisi ise sevgili Fahri.

Fahri'nin bir Adanaspor'da bu kadar ısrarla nasıl forma giyebildiğini anlayamıyorum. Denecek ki adam yok. Peki diyeyim ben de lafı uzatmadan, çünkü tribünden gördüğüm Fahri tam bir insan evladı... Onun kalbini kıracak tek laf edemem, hiçbir futbolcumuz için kırıcı laf diyemem, o da ayrı bir parantez...

Dilerim seneye alternatifi olur. Ya da kendini ofansif manada müthiş geliştirir. Ne diyeyim...

Kastım Fahri'nin kendisine değil tekrar ediyorum, son derece düzgün, efendi, sakin, kendi halinde, iyi niyetli, işini hakikaten yapmaya çalışan bir futbolcu profili çiziyor tribünden gördüğümüz kadarıyla; ama konumuz Adanaspor dostlar.

Bakmayın bu sezonu ucuz atlattığımıza, bu stratejiyle çegirgeyi bir daha zıplatmazlar...

Güzel Yurdum Adanaspor'um... 

Yazar: Editor