2019-03-06 05:10:14
dsp olmak

Dsp ne iş yapar, uzun adı Demokratik Sol Parti olan acayip örgütlenme?

1985 yılında kurulmuş bir parti, sosyal demokrat yapılanmanın tek güç olmasının en aciliyet taşıyan zamanlarında yani 12 Eylül baskısını toplumun üzerinden atma mücadelesi kızışmışken, üstelik bir başka sosyal demokrat parti zaten varken, üstelik sol söylemi olan Shp onlardan iki sene önce kurulmuşken.

Dsp en başından beri “bir bölen” olarak var etmiştir kimliğini, bunun ödülünü de Mhp ile kurduğu koalisyonla almış ve fakat devamında adeta misyonunu tamlayamış ve ondan sonra yok olmuştur.

Ta ki bu seçimde yine bir bölen olarak boy göstermeye başlayana kadar.

Sosyalistleri ne kadar ilgilendirir bu sosyal demokratlar arasındaki bu mesele? Hiçbir şey değilse bile memleket istikbali için bir işbirlikçiliğin hiç olmazsa deşifre edilmesi ve yalnızlaşıp siyasi tarihin çöplüğünde yerini alması önemli bir kazanç olur manevi anlamda.

Aday olamayanların topladığı tam bir menfaat ve dolayısıyla intikam neticede siyasi taşeronculuk partisi, tüm partiler içinde belli bir oranda menfaatçi ve işbirlikçi kitle varken, Dsp bu sıfatları hak ederek ve komple taşır.

Dspden Adana Çukurova adayı olarak adı geçen siyasetçinin bir başka partiden belediye meclis üyesi olduğu da ayrı bir gerçek.

Yazar: Editor