2018-09-21 19:08:31
duran toplardan sonuç almalı

 

Rakip Bolu

Bu ligde iki sezon üst üste aynı kadro ile oynayan takım nerdeyse yok.

Geçen sene kadrosunu koruduğunu düşündüğümüz takımlar arasında olmasına rağmen bu yıl 11de oynayan oyuncularından yarısı takıma yeni katılan isimlerden oluşuyor.

Fikstür olarak Adanasporu takıp eden rakibimiz aynı rakiplere karşı 13 puan alırken 7 gol atıp 2 golü kalesinde gördüler.

Bunun yanında tek gol atamadıkları karşılaşma ise geçtiğimiz hafta Altayla oynadılar.

5 maçta 2 Gol yemelerinde de kaleci Gökhan Değirmencinin pek alışmadığımız iyi performansının etkisi olduğu görülüyor.

Oyunu kontradan çok set kurarak çıkmaya çalışıyorlar.

Özellikle kendi sağ kanatlarından çok daha etkililer.

O kanatta oynayan Mustafa Durak, Guido Koçer ve sonradan da olsa oyuna giren Melih Okutan özellikle sağ kanattan rakibi bunaltıp golleri atıyor.

Sağ kanadı etkili kullanamazlarsa (Altay maçındaki gibi) Özgür Canın etkinliği azalıyor böylece gol atmaları zorlaşıyor.

Diğer gol silahı ise duran topları etkili kullanmaları ve ceza sahası içinde Ümit Bozkurtla topu buluşturmaları skoru değiştirebiliyor.

Adanaspor için kazanma zamanının geldiğini yazmak isterdim.

Fakat içinde bulunduğumuz durum sakatlar, hazır olmayanlar ve üzerine en mücadeleci orta saha oyuncusu Hakanın da cezalı olması 1 puanın kötü olmayacağı hissini veriyor.

Hakanın yokluğunda kim oynarsa oynasın 45 dakika oynayıp çıkacağını düşünerek performans göstermeli ki orta sahada yumuşak kalmayalım.

Renan son maçta yenen golde hoca tarafından suçlanmasından sonra bu hafta kadroda olamayacak ki bence yenen golde de atılan golde de takımın tamamı suçlu ya da başarılı. (ve Renanla sözleşme feshedilmiştir.)

İstanbul maçında oyunda kaldığı süre içerinde en etkili isimlerin başında gelen Bumbayı da daha efektif kullanmak için zaman zaman kanat değiştirmesini sağlamalıyız.

Geçen hafta sol tarafın savunması bu hafta çok daha önemli olacak gibiyken oyunda kalma süresi arttırılan bir Bumba daha fazla puan anlamına geleceğini düşünüyorum.

Umarım duran toplarda da skor bulabiliriz.

Sıcak ve nemli hava Boluyu şaşırtacaktır.

Ahmet Gültekin

Yazar: Editor