2015-12-26 14:26:22
elazığ maçı için, halit gürer

 

İlk Yarının Lideri Bu Maçtan Çıkabilir

Şüphesiz sezon öncesi iki takımın da liderlik mücadelesi vereceği tahmin edilmiyordu. Kısıtlı bütçeler ile muazzam işler yapan iki takım karşı karşıya gelecek. 

Bizde bulunduğumuz konumdan ve son haftalarda yakaladığımız çıkıştan dolayı olumlu bir hava var. Ancak rakibimiz lider olmasına rağmen maddi sıkıntılarla boğuşuyor.

Futbolcular iki gün idmana çıkmadı. Üstüne teknik direktör İbrahim Üzülmez istifa etti. Ciddi bir kaosun içerisinde görünüyorlar fakat Elazığspor iki sezondur benzer sıkıntılar yaşıyor. Y. Malatyaspor ile oynadıkları maçın ardından da şehirden destek görmedikleri gerekçesi ile başkanları görevi bıraktığını açıklamış, buna rağmen sonraki Erciyes maçını kazanmışlardı. 

Yani? Rakibin durumuna değil, kendi işimize bakmalıyız. 

Rakibimiz orta sahada iyi baskı yapan, kazandığı toplarla da hızlı hücum yapmaya çalışan bir takım. Yabancı oyuncularının takımın sıralamasındaki payı büyük.

Traore ve Segbefia, orta sahada agresif oynayıp rakibin oyununu bozuyor. Önlerindeki Cleyton ve Tom, süratli yapılarıyla pozisyon üretme görevini üstleniyorlar. İleri uçtaki Serdar Özbayraktar ise 15 maçta attığı 9 gol ile takımın gol yükünü çeken ismi. 

Adanaspor olarak haftalardır iyi savunma yapıyoruz ve iyi sonuçlar alıyoruz. Arka arkaya aldığımız galibiyetler bizi rehavete sokmaz, son haftalardaki istekli ve hırslı oyunumuz sürerse eğer, puansız dönmeyeceğimize inanıyorum.

Halit Gürer

Yazar: Editor