2016-10-04 04:51:57
eli boş dönmek / halit gürer

Şanssızlıklar silsilesi şeklinde geçen maçı hak etmediği bir mağlubiyetle kapattı Adanaspor. Yenilgiye rağmen futbolcuları tebrik etmek gerekiyor. Zira aynı oyunla maçı kazansalardı onları yerlere göklere sığdıramazdık. Hepsinin ayaklarına, mücadelelerine sağlık. Bugün sonuç alınamadı ama Adanaspor oyunu doğru oynamaya devam ederse mutlaka şanssızlığını kıracaktır. 

Şanssızlıkları bir kenara koyup 'Nasıl daha iyi olabilirdi? ' diye sorarsak teknik direktör Jurcic ile ilgili bir kaç küçük eleştiri yapabiliriz. Takımı maça hazırlaması ve oyuncuların motivasyonu ile ilgili problem yoktu. Ancak sakatlıklar sonucu yaptığı oyuncu değişiklikleri açıkçası biraz şaşırttı. Mesela Cem oyundan çıkıp yerine Emre Uğur girdiğinde, Emrenin sağ beke Digaonun sağ açığa kaydırılacağını düşünürken, Emreyi sol açıkta kullanması bence yanlış bir tercihti ve Emre Uğur etkili olamadı. 

Sonrasında Canberkin sakatlığından sonra Samicanın sol beke geçmesi anlaşılır ve mantıklıydı. Fakat orta saha için kulübede Renan varken neden Ahmet Bahçıvan tercih edildi, bilemiyorum. Belki de Renan golün olduğu pozisyonda kaleci Karacic ile o anlaşmazlığı yaşamayacaktı ve Adanaspor Konyadan puanla dönecekti. Kim bilir...

Haftaya milli maç arası var. Sakatların iyileşmesi ve kadroya yeniden dahil olabilmesi bakımından yararlı olacaktır. Dileğimiz aradan sonraki Karabükspor maçında, iyi oyun ve mücadelenin puanlara dönüşmesi.

Halit Gürer 

Yazar: Editor