2019-04-08 09:32:05
emaneten olunca, oyunu okuma bu kadar

soccer art ile ilgili görsel sonucu

Maçtan önce mağlubiyet kimse için sürpriz olmazdı ancak bu şekilde kaybetmek daha fazla üzüyor. Futbolcuların mücadelesinde kusur aramıyorum zira yetenekleri oranında hepsi lig liderine karşı elinden geleni fazlasıyla yaptı. Maçın kaybedilmesinde ve bu sezonun işkence gibi geçmesindeki sorumlular onlar değil. Bazı maçlarda performansları düşüktü, kabul. Fakat sezonun genelinde yüksek efor sarf etmeselerdi, şu anda ligden düşme korkusunu iliklerimize kadar hissediyorduk.

Kime kızacağız?

Rakibin topu kapıp hızlı hücuma çıktığını bile bile, basit hata yapma konusunda ustalaşmış Bagayokoyu oyuna alıp, canını dişine takarak oynayan, ileride baskı yapan, ikinci golün oluşumunda pay sahibi olan ve son olarak skor üstünlüğü Adanaspordayken ve rakip tüm riskleri almışken aradığı fırsatları bulabilecek Ahmet Dereliyi oyundan çıkarana kızacağız. 

Sonrasında bir diğer top kaptırma ustası Kenan, iyi oynayan Furkanın yerine girdi ve topla ilk buluşmasında hata yapıp gol yedirdi... 

Kenana değil, bu kadar kritik bir anda onun bu tarz bir hatayı yapacağını ön göremeyen emanetçiye kızacağız tabii...

Hakem maçı fazla mı uzattı? Belki... Ama daha önce çok kez dendi. Sesinizi çıkarmazsanız aleyhimize daha çok hata olur diye... Ümraniye maçında bariz gol ve penaltı verilmedi, Giresun maçında penaltı verilmedi, Balıkesirspor deplasmanında Otoonun Veliye yaptığı harekette kırmızı çıkmadı, İstanbulspor ise son dakikalarda olmayan bir penaltıyla iki puanımızı götürdü... 

Ve siz hep sustunuz. Susmaya da devam edeceksiniz. Adanasporun haklarını savunacak bir iradeniz bile koyamıyorsunuz. 

Taraftardan, masraftan ve daha bir sürü sıkıntıdan şikayet ediyorsunuz, futbolcu maaşlarını aksatıyorsunuz, sürekli zarar ettiğinizi söylüyorsunuz. Peki o zaman neden devir için gerekli çalışmaları yapmıyorsunuz? Arma aşkınızdan mı?

20 yaşındaki İrfan bile Adanasporda misyonunu doldurduğunu söylüyor ve taraftar hak veriyorsa bu açıklamalara, sıradanlaşmanın ve gittikçe daha da dibe batmanın ne seviyede olduğunu çok iyi görebiliyoruz. 

Adanasporu köy takımı gibi yönetenler gitmediği sürece ne kaliteli bir oyuncu izleyeceğiz ne de biraz sivrilen bir futbolcuyu elde tutabileceğiz.

Halit Gürer

Yazar: Editor