2015-11-14 09:23:00
engin ipekoğlu

 Yeni Teknik Direktör

Yeni teknik direktörümüz Engin İpekoğlu, kalecilik kariyerine Avusturya'da başlamış, Türkiye'ye ise Sakaryaspor formasıyla giriş yapmıştır. Sonrasında Beşiktaş, Çanakkale Dardanelspor ve Fenerbahçe gibi takımların kalesini korumuş ve milli takım formasını 32 kez giymiştir.

2000 yılında kaleciliği bırakan Engin İpekoğlu, 2005-2006 ve 2006-2007 sezonunda Bursaspor'da antrenörlük yapmıştır. İlk teknik direktörlük deneyimini 2007-2008'de Karşıyaka'da yaşamıştır. Kulüpte kaldığı 28 hafta boyunca sürekli ilk altıyı kovalayan bir takım yaratmış ancak maddi sıkıntılardan ötürü kulüpten ayrılmıştır. Aynı sezonun devamında, ligin bitimine üç hafta kala lig üçüncüsü olan Kocaelispor'un başına geçen Engin İpekoğlu, kalan maçlarını kazanarak takımının lider olarak süper lige yükselmesini sağlamıştır. Ancak devamında işler maalesef iyi gitmemiş ve Süper Lig'deki ilk dört haftada alınan tek puan Engin Hoca'yı istifa etmeye mecbur bırakmıştır. 2008-2009 sezonunun 14. haftasında ise daha önce formasını da giymiş olduğu, lig sonuncusu Sakaryaspor'un başına geçmiştir. Özellikle devre arası kadronun güçlenmesiyle büyük bir çıkış yakalayan Sakaryaspor, müthiş performans göstermesine rağmen averajla 2. lige düşmüş ve Engin Hoca'nın Sakaryaspor macerası da burada sona ermiştir. Bu yıldan sonra üç sezon takım çalıştırmaya ara vermiş ve kısa bir süreliğine milli takımda kaleci antrenörlüğü de yapmıştır.

Teknik Direktörlüğe dönüşü 2012-2013 sezonunda Denizlispor'la yapmış ancak alınan kötü sonuçlardan dolayı dokuz maç takımın başında kalabilmiştir. Yakın zamandaki en iyi dönemini Fethiyespor'da geçirmiştir. Göreve getirildiğinde 6 puanla sonuncu olan Fethiyespor ile önce Fenerbahçe'yi Türkiye Kupası'nda elemiş ardından ligdeki ilk maçında deplasmanda Denizlispor'a karşı 5 gollü bir galibiyet almış ve takımını çıkışa geçirmiştir. Ancak ligin ikinci yarısında düşme hattında mücadele verdiği rakiplerine karşı aldığı mağlubiyetler ve ligin sonlarına doğru takımın formdan düşmesi Fethiyespor'un küme düşmesine neden olmuş ve Engin İpekoğlu kulüpten ayrılmıştır. Son olarak geçen sezon Denizlispor'un başında dört maça çıkıp hepsini kaybeden Engin İpekoğlu, o günden sonra ilk teknik direktörlük görevini Adanaspor'da yapacak.

Engin Hoca'ya ve Adanaspor'umuza başarılar diliyoruz.

Halit Gürer

Yazar: Editor