2013-03-17 16:28:34
federasyonda bir bizans oyunu

Mektup Gibi...

Adanaspor futbolcusu ve teknik heyetine,

Sizleri burada yeri geldi eleştirdik yeri geldi göklere çıkardık.

Ama özellikle eleştirirken karakterinizden hiçbir zaman şüphe etmedik, bu haddimiz de olmaz zaten.

Nasıl olursa olsun ama başarı oldun, ilke(sizliği) vesairesi ile hareket etmedik hiç.

Galibiyetim alnımızın akıyla olsun, dedik; yenilgi de rakibin harbi gücüyle gelsin, başımızın üzerinde yeri vardır.

Adanaspor futbolcusu karakterlidir.

Şu Samsunspor maçı sürecinde federasyon ve malum güçler de bir karakter sınavı vermiştir. O sınavdan çakmışlardır, aleni kopya çekerken yakalanmışlardır.

O sınavı Kasımpaşaspor camiasıyla da vermişlerdi muhteremler. Sahada bir şekilde kazandıklarıydı ellerinde kalan, o kadar. O maçta da özellikle Fırat Aydınus’un verdiği kopya ile çırılçıplak yakalanmışlardı.

Adanaspor futbolcusu karakterlidir. Bunu o Kasımpaşaspor maçında kanıtlamışlardı zaten, yüksek mücadeleleriyle.

Bu karşılamada da onlardan aynı mücadeleyi bekliyor taraftar.

Rakibin lehine düdükler çalınacaktır, belki penaltı da verilecektir keyiflerine göre, yine benzer bir senaryo ile bize sarılar, kırmızılar çıkacaktır, bir yıldırma politikası uygulanacaktır belki. Hepsi bir Bakan’ın takımını kümede tutmak için yapılacaktır. Kanıtlar bizi bu varsayımlara götürüyor, kafayı yedik de durup dururken etmiyoruz bu lafları.

Sizden tek beklentimiz, bunu bilerek mücadele etmenizdir.

Yenilseniz de sizin dürüstlüğünüzden şüphe etmeyeceğiz. Ama yenerseniz, bir adaleti sağlamanın yüceliğini de taşıyıp yaşayacaksınız. Küme düşme hattındaki takımların bu manada uğradıkları bir haksızlığa da itiraz etmiş olacaksınız oradan çıkaracağınız üç puanla. Bu ligin yiğit adamları siz olacaksınız, yiğitlik edebiyatının en çok yapıldığı ama yiğidine hakikatte pek rastlanılmadığı bir ülkede…     

Sadece bizim için, teknik heyet için yönetim için değil, Ankaragücü, Göztepe, Tavşanlı Linyit, Kartalspor için de oynayacaksınız.

Dost Samsunspor taraftarı kusura bakmasın, onlara olan sevgimiz bakidir ama futbol sahalarının egemen siyasetin arka bahçesi olmasına da sessiz kalmayacağız.

Tertemiz bir şekilde küme düşmek, kirlenip de ligde kalmaktan yeğdir. 

Yazar: Editor