2020-03-28 05:56:23
fırsatçılık savaşı

Çoğu zaman kendi yarattığı koşullardan, bazen de bugünlerde olduğu gibi dünyanın içine düştüğü kaostan dolayı uzun zamandır mevcut olan hükümet zorda kalınca aynı gemideyiz acil müdahale kitini yandaşlar ve troller aracılığıyla piyasaya sürüyor olası tepkileri en aza indirmek için; başta muhalefet ve bazı entelektüel kesimler, yine daha çok yancı sanatçı tayfası bu çağrıya eko olmakta gecikmiyor, bu zor günlerde siyaset olmaz deyip ama muktedirin her durumdan kendine siyasi bir pozisyon alma telaşını görmeyip görmezden gelip göremeyip.

Nasıl işse? Bir inşaat firması bu zor günlerde işçilerine ekmek arası ıspanak vermekten hicap etmiyor ama. Yani ne kadar faydalı olabilir ki ekmek arası bir kepçe ıspanak?

Yandaş iş adamı yatırımcı bir kulüp başkanı tek kalemde kendine ve ailesine ve yakınlarına, milletin kırıldığı şu zor günlerde, 125 korona tanı testini alabiliyor ve biz aynı gemide aynı dalgalarla mı boğuşuyoruz, aynı ligde aynı bütçeyle mi mücadele ediyoruz?

İbadethaneler bir önlem için kapatılıyor ama seçilmiş en özel yandaşlarla belli aralıklarla saf tutuluyor, kendilerini halktan olabildiğince soyutlayarak.

Havuzlu villalardan evde kal çağrısı yapılıyor, elinde gitarla pis pis sırıtan Mazhar, diz dize sanatçı(!) sevgililer, paraya para demeyenler; öte tarafta küçük tekneleriyle kayalara vurmamaya çalışan insanlar; İşten çıkarmalar, ücretsiz izinler…

Kimseye bir şey olmasın, ülkemiz ve bütün dünya bu salgını en az hasarla atlatsın. Bu mücadele ülkemizde de hükümetin sorumluluğunda olmalı halkı kollayarak, yandaşa imtiyaz sağlamadan, herkesin derdine derman olarak.

Yazar: Editor