2018-09-09 13:27:21
fotoğraf makinesi de yasak

 Ä°lgili resim

Fotoğraf çekme işine dönelim dedik ama bu plan yalan oldu zira İçişleri Bakanlığı tribünü güya ıslah etmek için aslında olası her türlü muhalif sesi bir şekilde kısmak ve kalabalık halde bir araya gelen kitlelere bariz bir gözdağı vermek için bir dizi polisiye önlemler almış ve onu ateşli silahlarla, uyuşturucuyla filan bir tutup fotoğraf makinesinin de statlara girişini yasaklamış.

Bu arada şemsiye de yasak ıslanmak serbest. Ama galiba aslında maça filan gelmeyin diyor bakanlık, evde izleyin, sokağa çıkmayın, bir araya gelip muhalif şeylere tevessül etmeyin mesajı veriyor. Kaygı bozukluğu galiba.

Gerçekte bilinçli toplumu hedeflemek daha sağlıklı bir strateji olurdu. Yasak masak nereye kadar?

Yasaklar şöyle:

Özel güvenlik görevlilerince 6222 sayılı Kanunda spor alanına sokulması yasak olan ruhsatlı dahi olsa ateşli silahlar ile esasen bulundurulması yasak olan diğer silahlar, her türlü kesici, ezici, bereleyici veya delici aletler ile patlayıcı, parlayıcı, yanıcı veya yakıcı maddelerin,

uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin ve ilgili federasyonun belirlediği esaslara aykırı olarak alkollü içecekler, çevreyi kirletebilecek veya müsabaka düzenini bozabilecek bozuk para, şemsiye, fotoğraf makinesi, öz çekim çubukları, elektronik sigara vb. materyallerin müsabaka öncesinde spor alanında bulunup bulunmadığı kontrol edilecek.

Bunların spor alanlarına sokulmasını ve müsabaka alanına atılmasını önleyecek tedbirler alınacak.

Yazar: Editor