2013-01-08 06:58:21
futbol aşkı ve memlekete hizmet

Futbol ve İktidar

İktidar futbolu taraftardan da çok sever.

Çünkü futbol onlara istedikleri manada bir kontrol alanı sunar, bakmayın siz sporda şiddet yasasıdır, tribün terörüne son mavalına. Haddizatında en çok istedikleri de kitlelerin öyle eğlenmesidir.

İktidar futbolu taraftardan da çok sever.

Çünkü futbolda en ucuzundan halkçılık, en yavanından milliyetçilik rahatlıkla işlenebilir ve kullanılabilir.

İktidar futbolu taraftardan çok sever.

Çünkü futbol en sert gazları en güzel şekilde alır. En büyük sevinçler, en büyük üzüntüler hep oradadır. Ve işin muktedir için en güzel yanı, bir sonraki hafta yeni umutlarla yeni heyecanlar vardır. Veya en ideal heyecanlar. Örneğin GS&FB derbisi mi yoksa sınıf meselesi mi, vatandaş neye itibar eder?

İktidar futbolu taraftardan çok sever.

Çünkü orada ne çok para vardır. O deli paralar ayrıca kontrol edilmesi gereken bir trafik yaratır. O trafikte ise erk’in kendisine hep yeşil ışık vardır. O ışıkta geçenler arasında ne çok ekâbir vardır. Yoksa örneğin, Adanaspor Kasımpaşa şampiyonluk maçından az önce dudak uçuklatan bir yönetim listesinin start alması nasıl açıklanır? El eli yıkar el de yüzü…

İktidar futbolu taraftardan çok sever.

Çünkü hizmet aşkı vardır. Ama bu hizmet aşkı stratejik noktalara yoğunlaşır. Bakın AKP’den önce bir mahalle takımı olan Kasımpaşa süper lige kadar çıkar ve düşer ve her defasında yine çıkar derken yine düşer, derken transferler transferler ve transferler yine çıkar. Mersin bu strateji ile şampiyon olur. Antalya da bir hamle ile lige döner, hatırlayınız. Eskişehir aynı mutlu mesut süreci yaşar. Rize beceriksiz çıkar, onca çabayı boşa çıkarır.

Ben saymakla bitiremem siz aklınıza geleni ekleyiniz.

İktidar futbolu taraftardan çok sever, çünkü futbol onlara iktidarını bir başka mecrada yine yine verir.

Yazar: Editor