2012-09-25 11:51:52
gelecek / halit gürer

Olacak!

 

Oysa ne kadar da güzel başlamıştık. Metin’in pasında Mbilla golü atınca skorla birlikte oyun da lehimize dönmüştü. Orta sahada Sedat ve Emre çok iyi işler yaptılar ve orta sahadaki sorun çözülmüş gibiydi. Savunma yönünden bakınca pozisyon vermememiz 1461 Trabzon deplasmanında kayda değer bir başarıydı. Maç kontrolümüzde geçiyordu. Ta ki zincirleme hatalarla yediğimiz gole kadar. Karşı karşıya pozisyonda gol kaçtı, ardından İzzet kolay bir şekilde çalım yedi, sonra Ferhat ceza alanında topu ıskaladı. Zülküf de iyi pozisyon alamayınca Ofeidu golü attı ve her şey o dakikadan itibaren tersine döndü.

 

Bireysel olarak bakınca en çok aksayan kişi yine Rahman’dı. Geldiğinden beri belki de en kötü oyununu sergiliyor. Kibong her zamanki gibi gayretliydi ama etkili olamadı. Metin tabiri caizse kendisini hiç üzmüyor. İzzet ve Merthan formsuz. Bunların haricinde Mbilla yine görevini yaptı. Ferhat’ın gün geçtikçe daha iyi olacağını düşünüyorum. Emre Toraman ve Sedat iyilerdi oynadıkça daha da iyi olacaklarını düşünüyorum. Tuna istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Kalede Zülküf her ne kadar şanssız goller yese de genel olarak bakınca iyi bir çizgide.

  

Takımımız sezonun belki de ligin en zor deplasmanında küçük hatalarla galibiyeti kaçırdı. Elimizdeki maçı verdik. Ama futbolda hele hele bu ligde böyle şeyler çok sık oluyor. Çoğu takım böyle şeyleri yaşıyor ve bu sezon da böyle olacak. Ben hala takımımızı her ne kadar tam kapasitemize ulaşamamış olsak da ligin en ciddi şampiyonluk adaylarından görüyorum. Umarım önümüzdeki Gaziantep maçıyla da çıkışımız başlayacak. İnşallah 3 hafta boyunca Adana’da oynamayı biz taraftarların da katkılarıyla avantaja çeviririz.

Halit Gürer

Yazar: Editor