2016-02-04 16:37:07
giresun, halit gürer

 

Sonucu Biz Belirleyeceğiz

Maddi açıdan birçok güçlü takımın bulunduğu ligde, kısıtlı bütçe ile zirveye oynayan iki takım, Adanaspor ve Giresunspor. Biz takım oyunu ve iyi savunmayla iddialı konuma gelirken, rakibimiz bunu yabancı transferlerindeki isabeti ve başta Vedat Muriqi olmak üzere hücum oyuncuları ile yaptı.

Kontra atağı çok iyi yapan bir takıma karşı oynayacağız. Abwo, Tchami, Abdülaziz gibi süratli oyuncuların varlığı bu taktiğin başarıya ulaşmasında en önemli faktör. İleride ise Vedat Muriqi gibi bir forvetleri var ki bu ligde tek başına maçı değiştirebilen ender oyunculardan. 

Hücum güçleri iyi olsa da savunmaları için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Geri dörtlüleri arıza vermeye meyilli. Geçen hafta on kişi kalan Elazığ karşısında yaptıkları basit hatalar iki puanlarına mal oldu. Mutlak galibiyet hedefledikleri bu maçın ardından zirveden uzaklaşmaları takımı psikolojik olarak yıpratmıştır diye düşünüyorum. Bu hafta bize karşı alacakları muhtemel bir mağlubiyet, üst lig hayallerini ertelemelerine neden olabilir. Bizim açımızdan düşünecek olursak da, kazandığımız takdirde, zirve yolundaki rakiplerimizden bir tanesini eksiltmiş olacağımız bir maç olacak. 

Son iki maçımızdan dört puan almamıza rağmen performansımızda biraz düşüş olduğunu görmüştük. Böyle bir araya ihtiyacımız vardı. Dilerim faydasını sahada görürüz. Bunun yanı sıra yeni transferimiz Oğuzhan'ın orta sahada bize güç katacağına inanıyorum. İlk yarı az maç yapmış olsa da  takıma adapte oldukça daha çok verim alacağımız görüşündeyim. 

Zor bir maç olacak ancak maçın kaderini bizim futbolcularımızın belirleyeceğini düşünüyorum. Her maçta istek ve hırs bakımından üst düzey mücadele veriyorlar ve hiç şüphesiz yine verecekler. Bu istek ve hırsı iyi bir futbola dönüştürebilirsek eğer kazanır ve zirve mücadelemize kayıpsız devam ederiz. 

Halit Gürer

Yazar: Editor