2017-08-04 06:19:50
giresunspor 2017 - 2018

 

Giresunspor her sene çıtasını biraz daha yükselten ve doğru adımlarla biraz daha hedef büyüten bir takım. 1. Lige döndükleri sene olan 2014-2015 sezonunda orta sıralarda tutundular. Sonraki sezon kıl payı kaçırdıkları Play-Offun ardından geçen sezon yarı finalde Eskişehirspora boyun eğdiler. Ve bu sene öncekilerden çok daha iddialı bir Giresunspor izleyeceğiz gibi görünüyor. 

Teknik direktörlük görevinde, her daim yüksek bütçeli takımların ve kaliteli kadroların başına geçen Metin Diyadin var. Son çalıştırdığı Göztepe ve Gaziantep BBde başarısız olan teknik adam bakalım bu sene neler yapacak?

Kadrolarına bakınca geçtiğimiz sezondan bazı değişiklikler görüyoruz. Fakat bu değişiklikleri yaparken takımda iyi işleyen çarkları bozmamaya özen gösterdiler. Örneğin stoperde 2013ten bugüne gayet uyumlu ve başarılı performans gösteren Özgür-Onur ikilisini bozmadılar. Aynı şekilde orta sahada Dodo ve geçen sezon takıma katılan Panos Dimitriadisi de kadroda tutmayı başardılar. Üstüne bir de Deniz Vuralı getirdiler ve orta saha pozisyonunu iyice sağlama aldılar.

Fakat geçen sezon kanatlarda bekleneni veremeyen Tomic ve Dilaverin yanı sıra süratli ancak tekniği zayıf olan Abwo gönderildi. Yerlerine ise Sinan Özkan, Mehmet Akyüz ve Korkishkoyu getirdiler. Korkishko hakkında net bir fikrimiz yok ancak Sinan ve Mehmet ikilisi bile Giresunsporun kanatlarını geçtiğimiz sezondan fazla çalıştırmaya yetecektir.

Geçen sezon sıkıntı yaşadıkları sol bek pozisyonuna ise hücumu seven Gökhan Süzeni getirdiler. Sağ beke gelince, başarılı bir görüntüsü olan Berkanın yanına Caner Arıcı geldi ki ligde sağ bek mevkii en güvenli takım oldukları söylenebilir.

Forvette ise geçen sezon 12 golle katkı koyan Özgürcanın yerine büyük umutlarla Nancyden Daleyi getirdiler. Gelen gideni aratacak mı, yoksa Dale beklentileri karşılayabilecek mi, merak konusu. Yedek golcü ise geçen sezonu Bandırmasporda 7 golle geçiren Doğan Karakuş olacak. 

Şu ana kadar Giresunsporun elinde bol alternatifli ve kaliteli bir kadro bulunuyor. Bana göre eksikleri bir as kaleci, bir de Recep Aydın ile rekabet edebilecek bir ofansif orta saha oyuncusu. Onları da tamamlarlarsa, Giresunsporu, Süper Lige yükselme yolunda, sezon öncesini en iyi geçiren kulüplerden biri olarak gösterebiliriz.

Halit Gürer 
Yazar: Editor