2017-08-19 12:11:08
giresunspor adanaspor maç önü 2017

Önce İyi Savunma

Henüz çok erken belki ama Giresun deplasmanı sezonun en önemli maçlarından birisi olacak. Rakip Giresunspor transfer dönemini hareketli ve verimli geçiren bir ekip. Fakat geçtiğimiz hafta yaz transferlerinden ikisi ile yolları ayırdılar. Sol bekteki dört olan oyuncu sayısını üçe düşürüp Gökhan Süzeni Adanaspora verdiler. Ayrıca Deniz Vural da tıpkı Gökhan gibi Giresunspor forması ile resmi maça çıkmadan Altınorduyla anlaştı.

Geçen hafta Boluspor deplasmanında, özellikle ilk yarıda, daha çok rakip sahada görünen takım Giresunspordu. Ev sahibi takım gibi oynamaya çalıştılar ancak Boluspor gibi güçlü bir kadroya karşı bu anlayışla sahaya çıkmanın bedelini, geride bıraktıkları boşluklarda iki gol yiyerek ödediler. Savunmanın arkasına atılan toplarda zaaflarının olduğu çok net şekilde ortaya çıktı. 

Yener sahada olur ve geçen haftaki paslarını yine atabilirse, Adanasporun gol pozisyonları üretme anlamında bir sıkıntısı olmaz. Hatta benim fikrim, Bahattin ileri uca geçip Magaye yerine kanatta Vinicius oynarsa daha hızlı ve daha tehlikeli hücumlar geliştirilebilir. 

Oyunun savunma yönünü iyi oynayabilmek bu maçta büyük önem arz ediyor. Giresunspor taraftarının önünde ilk galibiyetini almak isteyecektir ve geçen haftaki gibi baskılı oynamaya çalışacaklardır. Hücumcu bir bek olan Caner Arıcı ve geçen haftaki golün sahibi Korkishkonun sakatlıklarının olması Adanaspor için avantaj. Tabii maça yetişip yetişemeyeceklerinin belli olmadığını ekleyelim. 

Baskı kurduklarında sağlı sollu ortalarla forvet Daleyi bulmaya çalıştılar fakat Dale ilk maç itibarı ile bekleneni verebilmiş değil. Eğer geçen haftakine benzer performansları devam ederse Giresunspor Özgürcanı çok arar.

Son olarak, dileriz Gökhan Süzen hazırdır ve ilk on birde şans bulur. Böylece stoperde Diniz ve Didi ikilisi ile geçen haftakinden daha sağlam bir savunma hattıyla maça başlarız. Zira bu maçın kilidini iyi savunma açacak. 

Maçı gol yemeden götürdüğü sürece ibre Adanaspora dönecektir. Ve ileri hattaki isimler mutlaka fırsatlar yakalayacaktır. 

Bu nedenle önce iyi savunma.

Halit Gürer

Yazar: Editor