2016-09-15 06:46:40
gol yolu ve diniz renan

Özellikle gole-son vuruşa dair sorunu kadro içinde çözmek zorunda olduğumuz kesin. ya da 14 hafta daha bekleyeceğiz, 2 üç transfer yapılmasını umarak, malum bölgelere. Tabi o zaman gelince iki veya 3 topçu almakla işi götürme şansı hala devam edecek mi, bilinmez. Keşke bilinir olsa. Her hoca da sadece 3 futbolcu alıp takımı şampiyon yapacak bir kapasiteye sahip değildir. Dileriz olur. Kolayı var aslında bu sezon, şimdilik bir şampiyonluk iddiamız yok, hedef daha mütevazı.

Geçenlerde Samicana sol bek konumunu uygun bulmuştuk icap ettiği takdirde. Bize sorarsanız icap da ediyor aslında. Diniz orada, çok fark ediliyor, sol bek dediğin biraz gizli saklı olacak, tabiri makbülse pire gibi olacak, oradan oraya zıplayıp rakibi bozarken kendi oyununu kuracak. Diniz Renan bunun için fazlasıyla Yeti.

Hazırda takımın 2 resmi golünü atmış bir futbolcumuz Diniz. Anlaşılan o ki gol konusunda bahtı açık bir sol ayaklı kafa vuruşu.

Günay vardı bizde. Hatırlarsınız. Heybetli bir futbolcuydu. Basketboldan futbola dönmüştü, bize Beykozspordan gelmişti. Çok kalmamış müzmin sakatlık yüzünden erken veda etmişti, ama o kısa süre içinde efsane olmuştu.

Kendisi 1 adım atarken o hızla, rakibi 3 adım atmak zorunda kalırdı, böyle unutulmaz bir maçı vardı Trabzonun en iyi olduğu zamanda sol beklerini o uzun metrajlı koşusuyla aciz duruma düşürmüş golünü de atmış, galibiyeti de yazmıştı. Sene bilmem kaç.

Sporun elle oynananından ayakla oynananına geçiliyor da futbolda böyle radikal mevki değişiklikleri neden olmasın ki? Galiba Bjk futbolcusu Ertuğrul da öyle yer değiştirenlerdendi. Öyleydi öyleydi.

Örneğin Raul Gonzales forvetten ortaya geçmişti, Philipp Lahm da yer değiştiren bir futbolcuydu. Javier Mascherano ortadan geriye dönmüştü, Barcaya gelince. Andrea Pirlo 10 numaradan liberoya dönmüş bir klas. Franz Beckenbauer ise ileriden geriye dönenlerden mevki hesabında.

Gareth Bale de sol bekten fervete geçmiş.

Elimizde potansiyel bir Garet Bale olmasın!

Böyleyken böyle. 

Bu isimlerden biri de neden Dinizlerin Renanı olmasın?

Sadece bir soru bu. Yanıtlanması mümkün bir soru.

Savunmacı olduğu için bir forvetin neler yapması gerektiğini doğal olarak biliyordur. Ayağına hakim bir futbolcumuz. Sıkı şutları var, soldan topu öyle bir şişiriyor ki, inmez gibi görünüyor zavallı meşin yuvarlak. Zaten olduğu yerde çok sırıttığını ima etmiştik.

Dinizin merkez forvet konumunda şimdiki yerinden daha başarılı olacağı kesin. Rakip ceza yayının civarında konuşlanması onu, gol yollarına en yakın bir yerde olması itibariyle, etkili kılacaktır. 

Bu bir fantazi değil, bir ihtimaldir. Mümkündür. 

Yazar: Editor