2014-04-15 09:51:45
gündem demlenirken

Marlon Cahit Uzungece Yazdı

 I.Reset Dönemi

Manzarayı Umumiye:

Çoklu Medyamızın bir kısmından öğrendiğimize göre; güçler ayrılığı ayrılmamak üzere birleşmiş. İnternet, bilemediğimiz kıstaslarla Reset’lenmiş. Sansürella tüm güzelliğiyle ve femme-fatale jartiyeriyle arzı endam eylemiş. Tivıtırın köküne kibrit suyu dökülmüş. Hizmet-i Ala’nın  Balyoz ve Ergenekon için ürettiği alavere-dalavere hükümet tarafından dile getirilmiş. Yürütme, bir sabah uyandığında Gönüllere-Deva hareketi tarafından kandırıldığını anlamış. Başbakanımız, kendisine göre “olağan şüphelilerce” tehdit edilmiş. Falan filan; gerisini ya da kalanını siz biliyorsunuz. Rejimin adı hususunda bir sürü tevatür dile gelmiş. Bunlardan biri de: I.Reset Devri.

Düşen Jetonlar

Hizmet-i Ala Gönüllere-Deva hareketinin köşe yazarlarından biri “laikliğin” öneminden bahsetti. Ak saçlı, yakışıklı bir adam. Başbakanımız da Suriye’de önemsemişti laikliği. Balkon konuşmalarına sadık kalıp ileri demokrasiye yelken açsaydı, tüm ülkenin başbakanı olsaydı, şimdi solcular, ateistler, agnostikler, paganlar, hahamlar hepsi yanında olurdu.

“Sünniler, Amerika’dan yardım talep edebilirler; Şiilerin ise Rusya’sı var ama ateistlerin Tanrı’dan başka koruyucusu yok.” (Sözcükler Dergisi. Ahmed Fuad Necm)

Her taşın altından çıkan “gomonistler”  “ateistler” ülkenin fikri coğrafyasının temel taşlarını döşerken belediyelerin can kuşu namütenahi  “mütayitler” her daim taşları ya boyadılar ya da değiştirdiler. Bordür taşları kaç mütayit doğurdu? Bilemem. Bu konuda jetonu düşen bir mahlukata rastlamadım. 

Kulak Tozu

“Bu işten sonra ne zaman kulağım çınlasa gebe kalmışımdır; hem bu sefer kulağım öyle çınladı ki…” (Kaderci Jacques Ve Efendisi-Denis Diderot)

Bir tüccar, milleti tek bir vajinaya indirgeyip ilgili organa tasallutta bulunma niyetinde olduğunu beyan etti. Bir eski bakan, milletin vekili olarak, bir çocuğun cenazesi tabuttayken, milletin bir bölümünü; ölülere cinsel iştah duymakla itham etti. Aynı şahsiyet, milletin çoğunluğunun inandığı kutsal metinlerle makara yaptı. Başbakan, yasakları yasakladı.

Bilirsiniz, bir deyim vardır; bir tek kulağımın arkası kaldı… şimdi zamanın ruhu mücerrettir, siz sakin olun. Kulak tozuna kondurulan tape’lerde gezen sahibi bilindik bir fallus var, TSE garantili.

Diktatörlerin Kılı Döner mi?

Doğal olarak bu kıllara bağlıdır. Eğer dünyada bir kılları kaldıysa modern alet edevatlarla DNA denen üç harfliler sayesinde öğrenebiliriz. Kimlerin kılı döner! Kıllar dönerken mi yoksa döndükten sonra mı ıslık çalar? İşte diktatörler: Pinochet (Şili), Somoza (Nikaragua), Batista (Küba), Çavuşesku (Romanya), Musolini (İtalya), Stalin (Rusya), Mao (Çin), Hitler…

Yazar: Editor