2016-03-08 19:25:35
halit gürer, ezber bozan

Şampiyonluk yolundaki rakiplerimizin kadroları bizimkinden daha gösterişli görünebilir. Ancak şampiyonluk yolunun gösterişli transferlerden veya yıldız isimlere sahip olmaktan geçmediğini öğreten, ezber bozan bir Adanaspor izliyoruz. 

Bitime on maç kala şampiyonluğun en güçlü adayı olduğumuzu dile getirmek istiyorum. 
Belki biraz erken, biraz da iddialı bir söz oldu ancak bunun sebebi bulunduğumuz konum, rakiplerle aramızdaki puan farkı değil. Bu iddiada bulunmamın nedeni performansımızdaki istikrar, yakaladığımız uyum ve şampiyonluğu çok isteyen, bunu her maçta gösteren futbolcularımız. Rakiplerimizle aramızdaki en belirgin fark bunlar.

Şampiyonluk yarışında bulunan rakiplerimiz sürekli istikrarsız performanslar sergiliyor. Zaman zaman iyi futbol sergiledikleri maçlar oluyor ama bunu ikinci veya üçüncü maça yayamıyorlar ve puan kaybediyorlar. 3 maç üst üste kazanan takımın iddialı konuma gelmesi ve lig 13.'sünün bile ilk altıyı hedeflemesi bu yüzden. 

  • Adanaspor'un şu son on iki maçlık süreçte kötü oynadığı maç sayısı ise sadece üç. 
  • Ayrıca bu maçlardan da yenilmeden ayrılmayı başarmış bir takım. 
  • O maçlarda kurtardığımız o üç beraberliğin şu an bizi yukarıda tuttuğunu belirtelim. 
  • Sürekli "Yenemiyorsan, yenilme" klişesini vurgulamam bu yüzdendi. 

Tabi hala kazanılmış bir şey olmadığını da ekleyelim. İyi gidiyoruz, önemli bir avantaj elde ettik. Ancak aynı konsantrasyon ve aynı istekle kalan haftalarda mücadelemize devam etmemiz gerekiyor. 

Önümüzde yıldızımızın hiç barışmadığı Altınordu deplasmanı var. Ezberleri bozan Adanasporumuzun bu deplasmandan da alnının akıyla çıkacağına inanıyorum.

  • Yolun sonu 
  • şampiyonluk 
  • olsun...

Halit Gürer

Yazar: Editor